Fortuna Puchar Polski. Piast Gliwice pewnie awansował. Resovia straciła cztery gole

Piast Gliwice nie miał problemów z awansem do II rundy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Waldemara Fornalika 4:0 pokonali w Rzeszowie Resovię.

Michał Piegza
piłkarze Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
Beniaminek Fortuna I ligi, Resovia, nie był w stanie skutecznie przeciwstawić się w I rundzie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski Piastowi Gliwice.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla 3. drużyny w Polsce. W 7. minucie w polu karnym sfaulowany został Dominik Steczyk. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Marcel Zapytowski, który w barażach mógł imponować skutecznością w bronieniu karnych, nie miał jednak szans przy uderzeniu Piotra Parzyszka.

Prowadząc Piast kontrolował grę. Rzeszowianie nie byli w stanie zagrozić Frantiskowi Plachowi. To goście byli bliżej podwyższenia wyniku, ale nieporozumienia obrońców nie potrafił wykorzystać autor premierowego trafienia.

Gospodarze na swoją szansę czekać musieli do 40. minuty. Wówczas groźny strzał oddał Maksymilian Hebel, Plach zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kiedy wydawało się, że gliwiczanie do szatni zejdą ze skromnym prowadzeniem, padł drugi gol. Ponownie w polu karnym sfaulowany został Steczyk. Do "jedenastki" tym razem podszedł sam poszkodowany i pokonał Zapytowskiego.

Niewiele działo się po przerwie. Piast zadowolony z prowadzenia nie forsował tempa, a Resovia nie potrafiła znaleźć sposobu na wykreowanie sobie okazji do zdobycia kontaktowego gola. Strzały najczęściej szybowały daleko od bramki strzeżonej przez Placha.

W końcówce miejscowi opadli z sił, co wykorzystali gliwiczanie. Wprawdzie w 83. minucie Zapytowski obronił strzał Javiera Ajenjo Hyjka, ale pięć minut później skapitulował. Po indywidualnej akcji gola zdobył Arkadiusz Pyrka. Ten sam zawodnik trafił do siatki w doliczonym czasie, uderzając z okolic linii pola karnego.

Resovia - Piast Gliwice 0:4 (0:2)
0:1 - Piotr Parzyszek (k.) 8'
0:2 - Dominik Steczyk (k.) 45+3'
0:3 - Arkadiusz Pyrka 88'
0:4 - Arkadiusz Pyrka 90+2'

Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski - Szymon Feret (46' Jarosław Czernysz), Adrian Dziubiński (46' Kamil Radulj), Michał Kuczałek, Maksymilian Hebel, Cezary Demianiuk (68' Bartłomiej Wasiluk) - Przemysław Brychlik (77' Karol Twardowski).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Javier Ajenjo Hyjek, Patryk Sokołowski (76' Tomasz Jodłowiec), Gerard Badia (77' Patryk Lipski), Kristopher Vida (61' Sebastian Milewski), Dominik Steczyk (71' Arkadiusz Pyrka) - Piotr Parzyszek (70' Michał Żyro).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).