Patryk Klimala błysnął w sparingu. Polak chwalony przez trenera

Patryk Klimala świetnie zaprezentował się w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Napastnik Celticu Glasgow strzelił dwie bramki w meczu z Hibernian FC (2:1). Polak zebrał wiele pozytywnych opinii, chwali go trener Neil Lennon.

Karol Wasiek
Patryk Klimala Twitter / CelticFC / Na zdjęciu: Patryk Klimala
Napastnik Patryk Klimala był jednym z głównych architektów zwycięstwa Celticu Glasgow w sparingu z Hibernian FC 3:1. Polak rozegrał całe spotkanie i zdobył dwie bramki.

W 78. minucie Klimala dobił piłkę do pustej bramki, po tym jak niezwykle efektowną akcją popisał się Leigh Griffiths.

Szkot zabawił się z obrońcami i przeniósł piłkę nad bramkarzem. Ta leciała już do siatki, ale Polak postanowił ją dobić. Media w Szkocji rozpisują się, że Klimala "ukradł" gole koledze.

Zobacz tę akcję:

Pięć minut później Polak ponownie zapisał się na liście strzelców. Tym razem umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową.

Klimala zebrał wiele pozytywnych opinii za swój występ. Chwali go także trener Neil Lennon. - Patryk znów ciężko pracował. Są aspekty, które musi poprawić, ale widać ogromną zmianę w jego zachowaniu i grze. Widać, że przyzwyczaja się do brytyjskiego stylu gry, który bardzo różni się od polskiego. Jesteśmy zadowoleni z jego postawy i tego, jak chce się rozwijać. Przybycie do nowego środowiska może być trudne, ale jest uparty, chce się zmieniać - podkreśla.

Siedem goli i trzy asysty - z takimi statystykami Patryk Klimala opuścił Jagiellonię Białystok po rundzie jesiennej ostatniego sezonu PKO Ekstraklasy. Po blisko czterech latach, z przerwą na wypożyczenie do Wigier Suwałki, postanowił opuścić klub z Podlasia, a Celtic Glasgow zapłacił za niego około 4 miliony euro.

Drużyna z Glasgow weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów, które w skróconym formacie zostaną rozegrane późnym latem. W poprzednim sezonie, jeszcze przed transferem Klimali, Celtic nie przebrnął do fazy grupowej Champions League, a z Ligi Europy odpadł w lutym po dwumeczu z FC Kopenhaga.

Czy Patryk Klimala wywalczy miejsce w podstawowym składzie Celticu Glasgow?