MLS: Kacper Przybyłko przechorował COVID-19, wrócił do gry i strzelił gola

W marcu Kacper Przybyłko chorował na COVID-19, ale teraz po dolegliwościach nie ma już śladu i były młodzieżowy reprezentant Polski pokazuje dobrą formę. Właśnie zdobył gola dla Philadelphia Union.

Szymon Mierzyński
Kacper Przybyłko PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
27-latek trafił do siatki w spotkaniu z Interem Miami, które jego zespół wygrał 2:1. Wcześniej Polak i spółka pokonali na wyjeździe New York City (1:0) i po dwóch potyczkach grupy A zajmują 2. miejsce z kompletem sześciu punktów. Dzięki temu są pewni awansu do 1/8 finału turnieju, który odbywa się w ramach nowego sezonu Major League Soccer.

Kacper Przybyłko spędził na boisku 90 minut. Następny mecz Philadelphia Union rozegra we wtorek 21 lipca, a jej rywalem będzie Orlando City.

Były młodzieżowy reprezentant Polski ma za sobą COVID-19. Zachorował w drugiej połowie marca i przez kilka dni był poważnie osłabiony. Walka z objawami zajęła mu tydzień, lecz choć przechodził je dość intensywnie, uniknął hospitalizacji i szybko wrócił do zdrowia.

Przybyłko jest piłkarzem Philadelphia Union od połowy 2018 roku. Wcześniej występował w Niemczech. Był związany z 1.FC Kaiserslautern, SpVgg Greuther Fuerth, 1.FC Koeln oraz Arminią Bielefeld.

W juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski napastnik rozegrał w sumie 18 spotkań i zdobył 9 bramek.

Philadelphia Union - Inter Miami 2:1 (1:1)
1:0 - Kai Wagner 5'
1:1 - Rodolfo Pizarro 36'
2:1 - Kacper Przybyłko 63'

Robert Lewandowski wreszcie ze Złotą Piłką? "Musi ją w końcu zdobyć"
Kto trzecim bramkarzem reprezentacji Polski? Jan Tomaszewski skreśla dwóch kandydatów