Awantura po barażowym meczu o 2. Bundesligę. "Wyjdź i bądź mężczyzną"

1.FC Nuernberg w 96. minucie zdobył gola i uratował się przed spadkiem do 3. Bundesligi. Po ostatnim gwizdku sędziego nerwów na wodzy nie utrzymali piłkarze FC Ingolstadt 04. Mało brakło, by doszło do bójki.

Łukasz Witczyk
mecz FC Ingolstadt - 1 FC Nürnberg Getty Images / Na zdjęciu: mecz FC Ingolstadt - 1. FC Nürnberg
Pierwsze barażowe spotkanie o miejsce w 2. Bundeslidze zakończyło się triumfem 1.FC Nuernberg 2:0. Przed rewanżem to ten zespół był w lepszej sytuacji, ale gracze FC Ingolstadt 04 ambitnie podeszli do meczu. Co prawda do przerwy w rewanżowym starciu było 0:0, ale w drugiej połowie gospodarze rzucili się do ataków.

W trzynaście minut gracze FC Ingolstadt 04 strzelili trzy bramki i niemal do ostatniego gwizdka utrzymywali korzystny wynik. Jednak w szóstej minucie doliczonego czasu gry 1.FC Nuernberg zdobył gola na wagę utrzymania. Piłkę do bramki skierował Fabian Schleusener.

Po jego trafieniu goście długo fetowali. Za to gospodarze mieli pretensje do sędziego, który miał przedłużyć mecz tylko o pięć minut. Miejscowi zalali się łzami, gdyż stracili szansę na powrót na zaplecze Bundesligi.

- Faktem jest, że przedłużenie meczu było dla mnie niezrozumiałe i brutalne - mówił po meczu trener gospodarzy Thomas Oral, którego cytuje "Bild". Niewiele brakło, by w drodze do szatni doszło do bójki pomiędzy zawodnikami FC Ingolstadt 04 i trenerem ekipy z Norymbergii.

- Wyjdź i bądź mężczyzną - mówił napastnik gospodarzy Stefan Kutschke, który miał pretensje do trenera gości Michaela Wiesingera za to, że ten zbyt mocno wiwatuje utrzymanie w 2. Bundeslidze. Bójce zapobiegli piłkarze obu drużyn i szkoleniowiec ekipy z Ingolstadt.

FC Ingolstadt 04 - 1.FC Nuernberg 3:1 (0:0)
1:0 - Stefan Kutschke 53'
2:0 - Tobias Schroeck 62'
3:0 - Robin Krausse 66'
3:1 - Fabian Schleusener 90+6'

Pierwszy mecz: 2:0 dla 1.FC Nuernberg. Zwycięzca dwumeczu: 1.FC Nuernberg.