La Liga: FC Barcelona wygrała w topornym stylu. Real Valladolid atakował do końca

FC Barcelona w pierwszej połowie zagrała nieźle, a po przerwie po prostu słabo. Podopieczni Quique Setiena z trudem utrzymali prowadzenie 1:0 w pojedynku z Realem Valladolid.

Lionel Messi (przy piłce) PAP/EPA / R. GARCIA / Na zdjęciu: Lionel Messi (przy piłce)
FC Barcelona jest niepokonana po restarcie La Ligi, mimo to odstaje od Realu Madryt w wyścigu po mistrzostwo Hiszpanii. Królewscy to jedna z trzech drużyn w Europie, które tylko zwyciężają po "odmrożeniu" topowych lig, a Duma Katalonii trzy razy podzieliła się punktami z przeciwnikami.

W sobotę podopieczni Quique Setiena odwiedzili Real Valladolid, z którym w rundzie jesiennej odnieśli najwyższe zwycięstwo od ponad dekady 5:1. Przeciwnik FC Barcelona pechowo przegrał poprzednie spotkanie z Valencia CF wskutek gola na 1:2 w końcówce podstawowego czasu. Również z uczestnikiem Ligi Mistrzów powalczył i potrafił być groźny.

FC Barcelona była przygotowana do przedzierania się przez ciasno ustawionych na własnej połowie rywali. Faworyt potrzebował czegoś niekonwencjonalnego, żeby zdobyć prowadzenie. Takim elementem było ofensywne wejście Lionela Messiego, od którego zawsze można oczekiwać oryginalnego zagrania. Po wymianie podań z Argentyńczykiem gola na 1:0 strzelił Arturo Vidal. Od 15. minuty Duma Katalonii miała zaliczkę.

FC Barcelona do przerwy kontrolowała wydarzenia na murawie, ale w kwadransie po powrocie drużyn z szatni były aż trzy celne uderzenia Realu Valladolid. Marc-Andre ter Stegen uratował przyjezdnych po próbie Enesa Unala, ale było widać, że przewaga jednego gola nie jest bezpieczna. Gospodarze przestali się barykadować, a zaczęli grać odważnie.

Generalnie postawa podopiecznych Setiena w drugiej połowie nie mogła się podobać. Szkoleniowiec nie trafił ze zmianami, a obecni na murawie gracze byli kunktatorscy. FC Barcelona nie spieszyła się do ataku i sprawiała wrażenie zadowolonej ze skromnego prowadzenie. Ostatecznie gol Arturo Vidala wystarczył do zwycięstwa, ale wobec naporu Realu Valladolid równie ważne okazały się interwencje Marca-Andre ter Stegena.

Real Valladolid - FC Barcelona 0:1 (0:1)
0:1 - Arturo Vidal 15'

Valladolid: Jordi Masip - Javi Moyano, Kiko, Javier Sanchez, Raul Garcia (25' Nacho) - Oscar Plano (80' Waldo Rubio), Fede, Joaquin Fernandez (46' Pablo Hervias), Ruben Alcaraz (46' Enes Unal), Kike - Sergio Guardiola (61' Sandro Ramirez)

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet (57' Ronald Araujo), Jordi Alba - Sergio Busquets (74' Junior Firpo), Sergi Roberto, Riqui Puig (57' Ivan Rakitić) - Lionel Messi, Arturo Vidal, Antoine Griezmann (46' Luis Suarez)

Żółte kartki: Alcaraz, Kike (Valladolid) oraz Lenglet, Busquets, Alba (Barcelona)

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz