Niemcy. Martin Kobylański wprowadził Eintracht Brunszwik do 2. Bundesligi. Dwa gole Polaka

W przedostatniej kolejce Eintracht Brunszwik zapewnił sobie awans do 2. Bundesligi, po zwycięstwie 3:2 z SV Waldhof Mannheim. Bohaterem meczu był Martin Kobylański.

Michał Fabian
Martin Kobylanski Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Martin Kobylanski
Kobylański znakomicie rozpoczął mecz z SV Waldhof Mannheim. Już w 4. minucie, po akcji Merveille'a Biankadiego, dopełnił formalności, umieszczając piłkę w pustej bramce.

Mecz nabrał rumieńców, goście dwukrotnie doprowadzali do remisu. Przy stanie 2:2 ponownie w roli głównej wystąpił Kobylański. "Ostatnie słowo należało do niego" - informuje "Kicker".

W 73. minucie pomocnik ponownie pokonał bramkarza rywali, ustalając wynik na 3:2. Zwycięstwo dało Eintrachtowi Brunszwik awans do 2. Bundesligi.

Wprawdzie przed ostatnią kolejką zespół Kobylańskiego zajmuje drugie miejsce (64 pkt.) w 3. Lidze, ale lider nie jest brany w walce o awans. Rezerwy Bayernu Monachium (65 pkt.) nie mogą bowiem występować na poziomie wyższym niż trzeci.

Po spotkaniu z ekipą z Mannheim piłkarze z Brunszwiku mogli rozpocząć świętowanie. "Nigdy więcej trzeciej ligi" - napisał klub na swoim profilu na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Niiieee mehr @3.liga!!!

Post udostępniony przez Eintracht Braunschweig (@eintrachtbraunschweig1895)

Martin Kobylański rozgrywa bardzo dobry sezon. W 33 spotkaniach strzelił 18 goli, miał także 9 asyst.