Przebudzenie Rafała Kurzawy. Premierowy gol Polaka w sezonie

Rafał Kurzawa zdobył bramkę dla Esbjerg fB, w przegranym przez jego drużynę wyjazdowym spotkaniu przeciwko Hobro IK 1:3. Ekipa Polaka jest coraz bliżej spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii.

Adrian Nuckowski
Rafał Kurzawa Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu: Rafał Kurzawa
27-latek z Wieruszowa otworzył wynik spotkania już w 19. minucie, skutecznie wykonując rzut karny. Po przerwie ekipa Rafała Kurzawy całkowicie oddała jednak pole gry rywalom, tracąc trzy bramki. Polak rozegrał całe spotkanie.

Kurzawa został wypożyczony do Esbjerg fB z francuskiego zespołu Amiens SC. Dla Polaka było to jednocześnie premierowe trafienie w tym sezonie, natomiast drugie w rozgrywkach duńskiej Superligi. Wcześniej były pomocnik reprezentacji Polski trafił do siatki w barwach wyżej notowanego FC Midtjylland.

Dla drużyny Kurzawy porażka może mieć bolesne konsekwencje. W grupie spadkowej ligi duńskiej Esbjerg zajmuje ostatnie, czwarte miejsce z dorobkiem 22. punktów. Do trzeciej pozycji, którą okupuje Hobro IK tracą pięć "oczek".