The Championship. Wpadka Leeds United w Cardiff. Mateusz Klich z żółtą kartką

To była świetna okazja, by wskoczyć na fotel lidera The Championship, ale została zaprzepaszczona. Leeds United Mateusza Klicha przegrało na wyjeździe z Cardiff City 0:2 w 38. kolejce The Championship.

Krzysztof Sędzicki
Mateusz Klich Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich
To była pierwsza kolejka zaplecza angielskiej ekstraklasy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W sobotę prowadzący w tabeli West Bromwich Albion zremisował bezbramkowo z szesnastym Birmingham City, co otworzyło szansę ekipie z Leeds na przeskoczenie klubu Kamila Grosickiego.

Pierwszy mecz po przerwie okazał się jednak bardzo trudny dla drużyny trenera Marcelo Bielsy. Choć dominowali na boisku, oddawali dużo więcej strzałów i mieli dużą przewagę w posiadania piłki, nie zdobyli żadnego gola. A już w pierwszej połowie, na niespełna dziesięć minut przed przerwą, bramkę dla gospodarzy zdobył Junior Hoilett.

W 72. minucie gry prowadzenie zespołu z Walii podwyższył Robert-Nesta Glatzer. 90 minut w barwach Pawii zagrał Mateusz Klich. Polski pomocnik pod koniec spotkania ukarany został żółtą kartką za nieprzepisowe powstrzymywanie Leandro Bacuny wybiegającego do kontry.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu The Championship Leeds United znajduje się na drugim miejscu w tabeli, choć ma tyle samo punktów, co prowadzący West Brom. Drużyny te mają siedem punktów przewagi nad trzecim Fulham.

Cardiff City - Leeds United 2:0 (1:0)
1:0 - Junior Hoilett 36'
2:0 - Robert-Nesta Glatzel 72'