II liga: GKS Katowice postrzelał i wygrał. Skra Częstochowa nadal rozpędzona

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: Piotr Kurbiel
Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: Piotr Kurbiel

GKS Katowice umocnił się na miejscu premiowanym awansem dzięki zwycięstwu 3:2 ze Stalą Rzeszów. Istotne wygrane w walce o utrzymanie odniosły Skra Częstochowa i Pogoń Siedlce. W strefie spadkowej wylądował Znicz Pruszków.

GKS Katowice nie imponował skutecznością ani bezpośrednio przed przerwaniem rozgrywek, ani po restarcie. Tylko nieporadności innych drużyn z czołówki zawdzięczał względny spokój na miejscu premiowanym awansem. W sobotę drużyna prowadzona przez Rafała Góraka wreszcie postrzelała i zdobyła komplet punktów. W konfrontacji ze Stalą Rzeszów trzy razy wychodziła na prowadzenie i beniaminek nie odpowiedział dopiero na gola Grzegorza Janiszewskiego na 3:2. Wygrana katowiczan mogła być bardziej okazała, ale Adrian Błąd nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce spotkania. Akurat jego celownik wymaga jeszcze wyregulowania.

Potyczka Stali Stalowa Wola ze Skrą Częstochowa miała duże znaczenie dla sytuacji na dole tabeli. Drużyna z Podkarpacia była ostatnio bohaterką końcówek, z kolei Skra zapracowała na miano postrachu faworytów, ponieważ pokonała Widzew i GKS Katowice. Skra poszła za ciosem i w sobotę wygrała również w Stalowej Woli 2:1. Swoje gole strzeliła przed przerwą i ten sposób zabezpieczyła się przed ewentualnym kolejnym pięknym finiszem Stali. Wciąż rozpędzona drużyna jest już blisko górnej połowy tabeli.

Takim samym wynikiem 2:1 zakończył się mecz Pogoni Siedlce z Bytovią Bytów. Drużyna z Mazowsza opuściła strefę spadkową, a Bytovia wypadła z rejonu barażowego. Tomasz Margol strzelił dwa gole w zaledwie trzy minuty i został najważniejszym graczem spotkania.

W konfrontacji drużyn z Pomorza skazany na spadek Gryf Wejherowo zmierzył się z niepokonanymi w 2020 roku Błękitnymi Stargard. Goście udźwignęli rolę faworyta i zwyciężyli 3:1. Długo pracowali nad wbiciem pierwszego gola Gryfowi i zrobili to z rzutu karnego. Wojciech Fadecki wykorzystał jedenastkę, a że w sumie popisał się dubletem, to awansował z 13 trafieniami na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi.

Górnik Polkowice kontra Lech II Poznań to konfrontacja beniaminków, z których zdecydowanie lepiej radził sobie ostatnio ten z Wielkopolski. Już w początkowym kwadransie drużyny strzeliły po golu, co zapowiadało większe emocje niż przyniosła boiskowa rzeczywistość. Remis 1:1 nie skrzywdził zasadniczo ani gospodarzy, ani niepokonanych od 11 kolejek rezerwistów.

Znicz Pruszków zdobył pierwszy punkt po wznowieniu rozgrywek, co nie uchroniło go przed lądowaniem w strefie spadkowej. Ekipa z Mazowsza zremisowała 0:0 z Olimpią Elbląg. W pierwszej połowie dwukrotnie trafiła w słupek, a po przerwie elblążan uratowała interwencja bramkarza Sebastiana Madejskiego. Olimpia wydawała się być w wyższej formie niż przeciwnik, ale w bezpośrednim starciu nie odpowiedziała tyloma groźnymi atakami.

25. kolejka II ligi:

GKS Katowice - Stal Rzeszów 3:2 (2:2) 1:0 - Piotr Kurbiel 4' 1:1 - Wojciech Reiman 13' 2:1 - Kacper Michalski 19' 2:2 - Wiktor Kłos 36' 3:2 - Grzegorz Janiszewski 86'

Stal Stalowa Wola - Skra Częstochowa 1:2 (0:2) 0:1 - Dawid Wolny 30' 0:2 - Piotr Nocoń 42' 1:2 - Michał Płonka 83'

Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów 2:1 (2:1) 1:0 - Tomasz Margol 26' 2:0 - Tomasz Margol 28' 2:1 - Daniel Feruga 32'

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 1:3 (0:0) 0:1 - Wojciech Fadecki (k.) 70' 0:2 - Wojciech Fadecki (k.) 74' 0:3 - Mateusz Bochnak 78' 1:3 - Nikodem Sroka 87'

Górnik Polkowice - Lech II Poznań 1:1 (1:1) 1:0 - Filip Baranowski 5' 1:1 - Filip Marchwiński 13'

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Czytaj także: Sandecja Nowy Sącz pokonała GKS 1962 Jastrzębie. Pościgi w meczu i w tabeli Czytaj także: Emocje do końca. Olimpia Grudziądz i Puszcza Niepołomice skuteczne w ostatnich minutach

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?