Liderzy wytrzymali maraton. Najlepsi I-ligowcy 24. kolejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Jakub Wrąbel
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Jakub Wrąbel

W 24. kolejce zapunktowały wszystkie kluby z miejsc premiowanych awansem oraz strefy barażowej. Każdy z nich ma piłkarza w najlepszej jedenastce, a Warta Poznań nawet dwóch.

Jakub Wrąbel (Stal Mielec, 1*)

W bezbramkowym meczu Stali Mielec z Puszczą Niepołomice golkiperzy Jakub Wrąbel oraz Karol Niemczycki stanęli na wysokości zadania. Bramkarz Stali Mielec w dwóch sytuacjach interweniował spektakularnie i dosłownie ratował kandydata do bezpośredniego awansu. Drugi raz z rzędu zagrał na wysokim poziomie, ponieważ również w spotkaniu z Miedzią Legnica błyszczał.

* - liczba nominacji do "11" kolejki

Tomasz Boczek (Warta Poznań, 3)

Warta Poznań powiększyła przewagę nad trzecią w tabeli Stali Mielec i przybliża się do PKO Ekstraklasy. Przez godzinę defensywa Zielonych skutecznie odpierała ataki Olimpii Grudziądz, a po tym okresie doprowadziła do wyniku 2:0. Jednego z goli strzelił Tomasz Boczek po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rzutu rożnego.

Nemanja Mijusković (Miedź Legnica, 2)

Miedź Legnica na pewno nie zasłużyła na pochwały po zremisowanym 1:1 spotkaniu z Wigrami Suwałki, ale akurat przy Nemanji Mijuskoviciu można postawić plusik. Zapewne nie spodziewał się, że zagra, wszedł na boisko awaryjnie za Adama Chrzanowskiego w pierwszej połowie, a w doliczonym czasie uratował Miedziance punkt.

Michał Michalec (Chrobry Głogów, 2)

Chrobry Głogów pozwolił już zapomnieć o swoim beznadziejnym początku sezonu. W rundzie wiosennej bogaci się w punkty w imponującym tempie. Michał Michalec kierował z powodzeniem defensywą w wygranym 1:0 meczu z GKS-em Bełchatów. Dwa celne uderzenie Brunatnych przez 90 minut to dobra laurka dla doświadczonego piłkarza.

Jakub Apolinarski (Warta Poznań, 1)

Warta otworzyła wynik wygranego 2:0 meczu z Olimpią Grudziądz po godzinie. Zrobił to Jakub Apolinarski, który podsumował strzałem akcję z udziałem Roberta Janickiego i Michała Grobelnego. Znalazł się w odpowiednim miejscu i przymierzył do bramki po raz pierwszy w sezonie Fortuna I ligi. Kilkakrotnie starał się zagrozić Łukaszowi Sapeli również w pierwszej połowie.

Filip Karbowy (Zagłębie Sosnowiec, 1)

Konfrontacja Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn potrzebowała czasu, żeby nabrać rumieńców. Pikanterii dodał meczowi Filip Karbowy, który efektownym strzałem dał prowadzenie Trójkolorowym. Było się czym zachwycać. W centrum boiska robił dużo zamieszania i był momentami nieuchwytny dla przeciwników z Warmii.

Mateusz Michalski (Radomiak Radom, 4)

Drużyna z województwa mazowieckiego zdobyła pierwszy komplet punktów w 2020 roku. W wygranym 2:1 meczu z Sandecją Nowy Sącz do bramki trafiali jej środkowi pomocnicy. Mateusz Michalski pokonał Daniela Bielicę technicznym strzałem, którym zwieńczył rajd rozpoczęty na skraju pola karnego. Miał również udział przy drugim golu Radomiaka.

Farid Ali (GKS 1962 Jastrzębie, 6)

Zwycięstwo 2:1 z Odrą Opole to dopiero trzecie odniesione na wyjeździe przez GKS 1962 Jastrzębie. Drużyna musiała w tym meczu gonić przeciwnika, ponieważ jako pierwsza straciła gola. Do pościgu poderwał ją Farid Ali, który zdobył dziewiątą bramkę w sezonie. Nieobecny już w szatni Jakub Wróbel przestał być w tym momencie najlepszym strzelcem zespołu Jarosława Skrobacza w sezonie.

Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka, 1)

Chojniczanka nie złożyła broni w walce o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Najważniejszym zawodnikiem wygranego 2:1 spotkania w Tychach był doświadczony Tomasz Mikołajczak. W pierwszej połowie oddał precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego. Po przerwie podwoił dorobek swój oraz zespołu i zdobył gola po wrzutce Bartosza Wolskiego. Przypomniał, że ma zmysł strzelecki.

Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała, 5)

Kibice Podbeskidzia już nie tęsknią za Valerijsem Sabalą. Ponownie w składzie ich ulubionego zespołu jest kandydat do wygrania klasyfikacji strzelców ligi. Marko Roginić zdobył dziewiątą bramkę w sezonie na wagę zwycięstwa 1:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Chorwat wykorzystał dośrodkowanie Kacpra Gacha przedłużone przez Michała Rzuchowskiego.

Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec, 3)

Fortuna I liga ma nowego współlidera klasyfikacji strzelców. Dla jednych spodziewanie, dla innych zaskakująco to Fabian Piasecki jako pierwszy dogonił Omrana Haydarego. Napastnik Zagłębia Sosnowiec rozstrzygnął golem na 2:1 spotkanie ze Stomilem Olsztyn. Do bramki trafiał w pięciu z ostatnich sześciu konfrontacji. W sumie ma na koncie 12 goli.