Bundesliga. Dobra wiadomość dla fanów Borussii Dortmund. Erling Haaland może zdążyć na mecz z Herthą Berlin

Erling Haaland w czwartek wrócił do treningów z drużyną i ma szanse na występ w sobotnim meczu z Herthą Berlin. Napastnik Borussii Dortmund pauzował ostatnio z powodu urazu, którego doznał w hicie Bundesligi z Bayernem Monachium.

Michał Fabian
Erling Haaland PAP/EPA / MARTIN MEISSNER / Na zdjęciu: Erling Haaland
26 maja Erling Haaland nabawił się urazu kolana w dość kuriozalnych okolicznościach. W II połowie zderzył się przypadkowo z sędzią meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium (0:1) Tobiasem Stielerem (więcej TUTAJ>>).

Norweg nie wystąpił w kolejnym meczu BVB - z Paderborn (wygranym przez jego zespół 6:1). Jest jednak szansa na to, że powróci do gry w sobotnim spotkaniu z Herthą Berlin w Dortmundzie.

W czwartek Haaland po raz pierwszy po kontuzji pojawił się na zajęciach zespołu. - Trenował przez 40 minut z drużyną. W piątek też będzie na treningu. Musimy zobaczyć, czy to wystarczy - powiedział na czwartkowej wideokonferencji prasowej Lucien Favre, trener Borussii.

Wykluczony jest za to występ w meczu z Herthą Marco Reusa oraz Matsa Hummelsa. - Marco powoli dochodzi do formy, dużo biega, nadal trenuje indywidualnie. Z zespołem nie ćwiczył od czterech miesięcy - dodał Favre.

Z kolei Mats Hummels będzie pauzować za kartki. Prawdopodobnie zastąpi go Emre Can.

Mecz Borussia - Hertha odbędzie się w sobotę, 6 czerwca, o godz. 18.30. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1.