Gol zza połowy boiska! Zobacz fantastyczną bramkę Oscara Romero (wideo)

W spotkaniu pucharowym w Argentynie kibice byli świadkami przepięknego gola. Oscar Romero posłał piłkę do bramki strzałem z odległości ponad 50 metrów.

Piotr Bobakowski
Gol zza połowy Oscara Romero Twitter / twitter.com/goal / Gol zza połowy Oscara Romero
W meczu grupowym Copa de la Superliga w Argentynie pomiędzy zespołami Patronato i San Lorenzo padła bramka, która mogłaby kandydować do nagrody imienia Ferenca Puskasa dla najpiękniejszego gola roku.

W 88. minucie spotkania w Paranie Oscar Romero z San Lorenzo przejął piłkę na własnej połowie i widząc, że bramkarz gospodarzy (Matias Ibanez) wyszedł daleko w pole, zdecydował się na uderzenie z ok. 55 metrów. Chwilę później 27-letni pomocnik mógł cieszył się ze zdobytej bramki.

Reprezentant Paragwaju w pojedynku na Estadio Presbitero Bartolome Grella zanotował dwa trafienia, a jego drużyna zwyciężyła 3:1. Dla Romero jest to pierwszy sezon gry w barwach San Lorenzo. Wcześniej - przez dwa lata - występował w chińskim klubie Shanghai Shenhua FC.