Puchar Ukrainy. Tomasz Kędziora z asystą, Dynamo Kijów w półfinale

Dynamo Kijów Tomasza Kędziory pokonało 1:0 FK Ołeksandrija i awansowało do półfinału Pucharu Ukrainy. Reprezentant Polski był jednym z bohaterów ćwierćfinałowego spotkania.

Maciej Kmita
Na zdjędziu: Tomasz Kędziora Getty Images / Stanislav Vedmid / Na zdjędziu: Tomasz Kędziora
Drużyny Dynama i FK Ołeksandrija spotkały się ze sobą po raz drugi w ciągu czterech dni. W sobotę zespół Tomasza Kędziory gładko wygrał w Aleksandrii 3:1, ale w środę w Kijowie goście postawili się wicemistrzowi Ukrainy.

W pierwszej i drugiej połowie nie padła ani jedna bramka i półfinalistę musiała wyłonić dogrywka. Decydującą o zwycięstwie akcję Dynamo przeprowadziło w 106. minucie.

Po przejęciu piłki na swojej połowie gospodarze ruszyli z kontrą. W jej końcowej fazie piłka trafiła do Wiktora Cyhankowa, którego na skrzydle wsparł Kędziora. Piłkarze Dynama zagrali na jeden kontakt, rozmontowując defensywę gości i reprezentant Ukrainy pokonał bramkarza uderzeniem z 11 metrów.

Warto zauważyć, że Kędziora w bramkowej akcji wykonał sprint na dystansie 80 metrów, który zwieńczył przytomnym podaniem do kolegi. Taki wysiłek w drugiej połowie dogrywki zasługuje na wyróżnienie. To trzecia asysta Polaka w tym sezonie.

W przerwie zimowej z Ukrainy napłynęły informacje o tym, że w Dynamie nie ma już miejsca dla Kędziory, tymczasem w rundzie wiosennej wychowanek Lecha Poznań jest absolutnie podstawowym graczem swojego zespołu.

Dynamo Kijów - FK Ołeksandrija 1:0 (0:0)
1:0 - Cyhankow 106'