Liga turecka: ważne zwycięstwo MKE Ankaragucu. Asysta Łukasika, grali Pazdan i Michalak

W 26. kolejce tureckiej Super Lig ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła ekipa MKE Ankaragucu (Pazdan, Łukasik i Michalak), która pokonała Rizespor 2:1. Natomiast porażkę poniósł Goztepe SK (Wilczek), przegrywając z Kasimpasą 0:2.

Tomasz Rosiński
Michał Pazdan Getty Images / Mustafa Murat Kaynak/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Michał Pazdan
Drużyna z Ankary chciała za wszelką cenę zwyciężyć w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie - Caykur Rizespor i zrealizowała swój cel.

Wynik spotkania w 17. minucie samobójczym trafieniem otworzył Burak Albayrak, a po chwili drugiego gola dla gospodarzy strzelił Gerson Rodrigues, któremu asystował Daniel Łukasik. Bramkę kontaktową w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry zdobył Denis Garmasz i jak się później okazało ustalił wynik tej batalii.

Podczas tej potyczki oprócz wyżej wymienionego Łukasika wystąpiło jeszcze dwóch Polaków, a mianowicie Michał Pazdan (rozegrał całą konfrontację) i Konrad Michalak, który występował na boisku do 86. minuty.

Kamil Wilczek grał od początku do końca meczu, zaś jego Goztepe SK na wyjeździe okazał się słabszy od Kasimpasa SK (0:2). Z polskich piłkarzy w dwudziestej szóstej serii gier tureckiej ekstraklasy zaprezentował się jeszcze bramkarz Adam Stachowiak z Denizlisporu, który zachował czyste konto w starciu z Genclerbirligi Ankara (1:0).

W starciu na szczycie tabeli mistrzostw Turcji Trabzonspor zremisował przed własną publicznością z Istanbul Basaksehir 1:1. Obydwie ekipy obecnie mają na swoich kontach po 53 punkty.