Fortuna I liga: Olimpia Grudziądz zmazała plamę. Beniaminek zwyciężył z Wigrami Suwałki

Olimpia Grudziądz zwyciężyła 2:1 z Wigrami Suwałki. Rozstrzygniecie dynamicznego pojedynku nastąpiło w 81. minucie i to beniaminek okazał się być skuteczniejszy od przeciwnika.

mecz Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz Newspix / JAROSLAW OLSZEWSKI/FOTOPYK / Na zdjęciu: mecz Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz
Piłkarze obu drużyn rozpoczęli rundę wiosenną bardzo źle. W bezpośrednim meczu starali się pokazać, że demolka, której byli ofiarami na inaugurację, była wypadkiem przy pracy. Wigry Suwałki przegrały 0:4 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Olimpia Grudziądz poniosła porażkę 0:5 ze Stalą Mielec. W niedzielę plamę zmazali gracze z Pomorza.

Olimpia objęła prowadzenie już w pierwszej połowie, ale na trafienie Jose Embalo gospodarze jeszcze odpowiedzieli. Cezary Sauczek zachował się dobrze po wrzutce z rzutu wolnego i wpakował piłkę z bliska pod poprzeczkę w bramce Łukasza Sapeli. Wigry ustaliły wynik do przerwy na 1:1 i obie drużyny musiały zastanowić się w szatni, jak rozstrzygnąć pojedynek.

Lepszy plan przygotowali Biało-Zieloni, a najważniejsze uderzenie popołudnia oddał Sebastian Kamiński. To skrzydłowy rozstrzygnął mecz golem na 2:1 w 81. minucie i zapewnił beniaminkowi pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej. W żwawym pojedynku to goście okazali się skuteczniejsi. Swoje szanse mieli również podopieczni Pawła Crettiego, ale nie potrafili ich wykorzystać i zostali w strefie spadkowej.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1)
0:1 - Jose Embolo 20'
1:1 - Cezary Sauczek 25'
1:2 - Sebastian Kamiński 81'

Wigry: Jan Balawejder - Michał Król, Arkadiusz Najemski, Martin Dobrotka, Konrad Matuszewski - Adam Najem, Patryk Czułowski - Cezary Sauczek, Joel Huertas (85' Martin Adamec), Robert Bartczak (67' Denis Gojko) - Kacper Wełniak (74' Michał Żebrakowski)

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Ariel Wawszczyk, Lukas Duriska, Łukasz Bogusławski - Maciej Kona, Dominik Frelek - Sebastian Kamiński (84' Remigiusz Szywacz), Konrad Handzlik (80' Ricky van Haaren), Mohamed Medfai (68' Elvir Maloku) - Jose Embalo

Żółte kartki: Dobrotka (Wigry) oraz Maloku, Frelek (Olimpia)

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Czy Olimpia Grudziądz wystąpi w barażach o awans do PKO Ekstraklasy?