Serie A: armaty Atalanty działają. Neroblu strzelili siedem goli US Lecce

Atalanta BC zwyciężyła 7:2 z US Lecce. W tym meczu jej ofensywą dowodzili autor hat-tricka Duvan Zapata, a także Josip Ilicić, który strzelił gola i przy dwóch asystował.

Duvan Zapata PAP/EPA / MARCO LEZZI / Na zdjęciu: Duvan Zapata
Atalanta wygrała cztery z sześciu meczów z US Lecce w tym wieku. Jedyną porażkę poniosła, kiedy aktualnego beniaminka prowadził Zdenek Zeman. W rywalizacji klubów doszło do przełomu, ponieważ wcześniej ekipa z Bergamo przez lata nie potrafiła podbić stadionu przeciwnika.

Neroblu muszą już poważnie myśleć o rewanżu z Valencia CF w Lidze Mistrzów. Do drugiej bitwy o historyczny awans do ćwierćfinału przystąpią z zaliczką 4:1, ale Atalanta to drużyna nieobliczalna, więc nie powinna czuć się zrelaksowana przed wyprawą do Hiszpanii. Być może potrzebne będzie tam strzelenie gola.

W niedzielę ofensywa podopiecznych Gian Piero Gasperiniego wyglądała świetnie. Już po nieco ponad 20 minutach prowadzili 2:0, a jednego z goli strzelił bohater poprzedniego sezonu Duvan Zapata. Gorzej było w obronie czwartej siły ligi. Przed przerwą Atalanta straciła zaliczkę i zrobiło się 2:2. W US Lecce wyróżniał się Riccardo Saponara, który po pierwsze strzelił gola, a przy drugim asystował. Giulio Donati zrehabilitował się za trafienie samobójcze z początku potyczki.

Rozdrażnieni Neroblu nie potrzebowali dużo czasu, żeby po przerwie odzyskać prowadzenie i po nieco ponad kwadransie od wznowienia meczu było 5:2 dla Atalanty. Duvan Zapata dwa razy pokonał Gabriela i tym samym skompletował hat-tricka. Dwa dodatkowe punkciki do klasyfikacji kanadyjskiej zebrał również Josip Ilicić. Na boisko weszli z ławki rezerwowych Luis Muriel i Rusłan Malinowski, którzy w końcówce doprowadzili do spektakularnego wyniku 7:2.

Po strzeleniu siedmiu goli beniaminkowi na koncie Atalanty jest 70. Ich rekord w jednym sezonie Serie A to 77. Pobicie go jest jak najbardziej realne, skoro aktualnie jest dopiero po 25 kolejkach.

US Lecce - Atalanta BC 2:7 (2:2)
0:1 - Giulio Donati (sam.) 17'
0:2 - Duvan Zapata 22'
1:2 - Riccardo Saponara 29'
2:2 - Giulio Donati 40'
2:3 - Josip Ilicić 47'
2:4 - Duvan Zapata 54'
2:5 - Duvan Zapata 62'