Sparing. Jagiellonia Białystok ograła SK Dnipro-1 Dniepr

Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 (1:0) ukraińskie SK Dnipro-1 Dniepr w swoim trzecim meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań w tureckim Belek. O wygranej przesądził rzut karny wykorzystany przez Martina Pospisila.

Kuba Cimoszko
drużyna Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
Jagiellonia Białystok wygrała pierwszy mecz pod wodzą Iwajło Petewa. Po dwóch remisach z KF Ballkani Suva Reka (3:3) i FC Viitorul Constata (1:1) udało się ograć 1:0 ukraińskie SK Dnipro-1 Dniepr, czyli klub kontynuujący tradycje finalisty Ligi Europy 2013/14.

O zwycięstwie Jagi przesądziła sytuacja z początku spotkania. W 10. minucie jeden z Ukraińców sfaulował w polu karnym Tarasa Romanczuka, a do rzutu karnego podszedł Martin Pospisil i popisał się pewnym strzałem.

Warto zaznaczyć, że Czech już po raz drugi podczas przygotowań w Turcji nie miał kłopotów z zamienieniem "jedenastki" na gola. Można więc być niemal pewnym, że to on będzie ich egzekutorem podczas rundy wiosennej.

Mecz w Belek miał dość ciekawy przebieg, nie brakowało dogodnych sytuacji. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Jagiellonii, w drugiej przewagę miało Dnipro. Piłkarzom obu drużyn zabrakło jednak skuteczności.

- Zdecydowanie więcej jakości pokazaliśmy w pierwszej części gry. W drugiej nie graliśmy już tak dobrze. Zanotowaliśmy bardzo dużo strat i popełniliśmy sporo błędów. Uważam jednak, że jest to normalne. Uczymy się na własnych błędach, bo na tym polega specyfika okresu przygotowawczego. Musimy jednak wyciągnąć z nich odpowiednią lekcję i nie powielać już ich w sezonie - skomentował trener Iwajło Petew w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej Jagi.

Wydaje się, że Bułgar zestawił skład podobnie, jak zamierza to zrobić na pierwszy mecz PKO Ekstraklasa z Wisłą Kraków (8 lutego). Po zmianach dokonanych w przerwie na niektórych pozycjach (m.in. bramka czy prawa obrona) widać jednak, że rywalizacja nie jest całkowicie zakończona.

Jagiellonia Białystok - SK Dnipro-1 Dniepr 1:0 (1:0)
1:0 - Martin Pospisil (k.) 14'

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliew (46' Damian Węglarz) - Andrej Kadlec (46' Jakub Wójcicki), Zoran Arsenić, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson - Martin Pospisil, Taras Romanczuk - Tomas Prikryl (61' Mile Savković), Jesus Imaz (88' Oleh Horin), Juan Camara (46' Ognjen Mudrinski) - Bartosz Bida (73' Karol Struski).

Czy Martin Pospisil powinien wykonywać rzuty karne w Jagiellonii Białystok podczas rundy wiosennej?