Bundesliga. Augsburg - Borussia Dortmund: niesamowity wyczyn Erlinga Haalanda. Liczby robią wrażenie

Erling Haaland w swoim debiucie w Bundeslidze potrzebował zaledwie 20 minut, by skompletować hat-trick. Zachwytów nad norweskim napastnikiem nie ma końca. "Przerażające" - tak jego wyczyn komentuje na Twitterze francuskie radio RMC Sport.

Grzegorz Wojnarowski
Marco Reus oraz Erling Haaland PAP/EPA / TIMM SCHAMBERGER / Na zdjęciu: Marco Reus oraz Erling Haaland
Wyczyn zaledwie 19-letniego piłkarza w sobotnim meczu z Augsburgiem (wygrana Borussii 5:3), który do BVB trafił w styczniu z austriackiego RB Salzburg za 20 milionów euro, zauważyły media w całej Europie - piszą o nim "Daily Mail", "Marca" czy "France Football". Obok trzech goli debiutanta, na dodatek strzelonych w tak krótkim czasie, nie da się jednak przejść obojętnie. Zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się bliżej pierwszemu występowi Haalanda w żółto-czarnych barwach.

"Wszedł na boisko w 56. minucie, gdy Borussia przegrywała 1:3. 23 minuty później strzelił swojego trzeciego gola i było 5:3 dla jego drużyny. Niezwykłe" - napisał o rewelacyjnym Norwegu były znakomity angielski piłkarz, a obecnie ceniony ekspert telewizyjny Gary Lineker.

Serwis Squawka Football przytacza na Twitterze kilka liczb z pierwszego meczu Haalanda w Bundeslidze: zagrał 34 minuty, oddał trzy strzały na bramkę i za każdym razem zdobywał gola. "Co za debiut" - zachwyca się Squawka.

Z kolei specjalizujący się w statystykach profil OptaJean określa nowego gwiazdora Bundesligi mianem "terminatora" i podaje, że jest on drugim najmłodszym autorem hat-tricka w niemieckiej ekstraklasie - Haaland ma obecnie 19 lat i 5 miesięcy.

Jest też drugim piłkarzem BVB, który w debiucie strzelił trzy gole - jako pierwszy dokonał tego Pierre-Emerick Aubameyang w roku 2013, również przeciwko Augsburgowi. Tyle że występujący obecnie w Arsenalu napastnik wyszedł wówczas w pierwszym składzie. Przed Norwegiem zawodnik rezerwowy nigdy wcześniej nie wpisał się na listę strzelców trzykrotnie w swoim pierwszym występie w Bundeslidze.

OptaJean przytacza również kilka innych liczb: 31 goli Haalanda w 23 meczach w tym sezonie, 6 hat-tricków, 7 z ostatnich 10 strzałów na bramkę młodziutkiego snajpera zamienionych na gole. "Terminator" - zachwyca się

Francuskie radio RMC Sport nie ukrywa, że po wyczynie niesamowitego Norwega obawia się o Paris Saint-Germain, z którym Borussia Dortmund zagra w lutym i w marcu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Przerażające" - tak komentuje hat-trick Haalanda na swoim profilu na Twitterze.

Ile goli strzeli w tym sezonie w Bundeslidze Erling Haaland?