Piłka nożna. Wicelider Ekstraligi Kobiet przegrał 0:6 z drużyną 16-latków

Piłkarki Medyka Konin zmierzyły się w sparingu z drużyną juniorów młodszych Górnika Konin. Czołowy zespół Ekstraligi Kobiet doznał wysokiej porażki.

Michał Fabian
piłkarki Medyka Konin Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarki Medyka Konin
Medyk Konin to czterokrotny mistrz Polski w piłce nożnej kobiet. Po pierwszej rundzie bieżącego sezonu Ekstraligi drużyna prowadzona przez Romana Jaszczaka zajmuje drugie miejsce, z ośmiopunktową stratą do Górnika Łęczna.

Koninianki w pierwszym zimowym sparingu zmierzyły się z drużyną juniorów młodszych Górnika Konin (rocznik 2004). Jak się później okazało, 16-latkowie wysoko zawiesili im poprzeczkę.

Pierwszą bramkę Medyk stracił już w trzeciej minucie, do przerwy kolejne dwie, a w II połowie jeszcze trzy. Wicelider Ekstraligi przegrał 0:6.

- Mecz kontrolny z Medykiem przyjęliśmy bez wahania. Wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie dla nas znakomitą lekcją gry taktycznej i zespołowej. Poza tym, był to nasz pierwszy sparing w tym roku, a taki przeciwnik mógł tylko podbudować nas przed kolejnymi. Chłopacy zagrali dziś bardzo inteligentnie i mądrze, popełniliśmy kilka błędów, jednak one będą się na pewno zdarzały w każdym meczu - podsumował mecz trener juniorów Górnika Konin Damian Tylak.

W 2016 r. podobnym wynikiem zakończył się sparing kobiecej reprezentacji Australii z drużyną Newcastle Jets U-15. "Matildas" (taki przydomek nosi australijska kadra) zostały rozgromione 0:7.