Fatalne błędy polskiego bramkarza w Australii. Filip Kurto zderzył się z kolegą z drużyny (wideo)

O ostatnim meczu jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Filip Kurto. Polski golkiper nie popisał się w dwóch sytuacjach w meczu ligi australijskiej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Filip Kurto Twitter / Fox Sports / Filip Kurto
28-letni Filip Kurto jest bardzo cenionym golkiperem w Australii. W poprzednim sezonie został uznany najlepszym bramkarzem ligi. 13. kolejki bieżących rozgrywek nie będzie jednak miło wspominać. W spotkaniu Melbourne City - Western United (3:2) golkiper gości nie popisał się w dwóch sytuacjach, w których padły bramki dla gospodarzy.

Już w 5. minucie Jamie MacLaren wykorzystał nieporadność golkipera i obrońców, trafiając do siatki z najbliższej odległości. Piłka odbiła się od obrońcy Western United, słupka, a na linii nie zdołał złapać jej Kurto.

Bramka na 1:0 dla Melbourne City:

Jeszcze gorzej polski bramkarz zachował się pod koniec pierwszej połowy. Były zawodnik Wisły Kraków wybiegł daleko przed pole karne, nie trafił w piłkę i zderzył się z kolegą z drużyny. Z zamieszania ponownie skorzystał MacLaren, który trafił do pustej bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Melbourne 3:0. Po przerwie ekipa Western zdobyła dwa gole po rzutach karnych, ale do remisu nie zdołała doprowadzić.

Bramka na 3:0 dla Melbourne City:

Western United to zespół debiutujący w lidze australijskiej. Mimo to, po 13 meczach zajmuje 4. miejsce, które zapewnia grę w play-offach. Wcześniej Kurto grał w Wellington Phoenix.