Derby Glasgow. Celtic - Rangers: Steven Gerrard oszalał po wyjazdowym zwycięstwie (wideo)

Pierwszy raz od 9 lat Rangersi wygrali w derbach na stadionie Celtiku Glasgow. Po ostatnim gwizdku radości ze zwycięstwa nie mógł ukryć menadżer gości - Steven Gerrard.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Steven Gerrard po zwycięstwie w derbach Glasgow Twitter / Football Daily / Steven Gerrard po zwycięstwie w derbach Glasgow
W niedzielne popołudnie po raz 420. odbyły się popularne Old Firm Derby. W meczu Scottish Premier League Celtic Glasgow przegrał u siebie z Rangersami 1:2. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 56. minucie Nikola Katić.

W samej końcówce jeden z graczy gości otrzymał czerwoną kartkę, ale Rangersom udało się utrzymać wygraną do końca. Po końcowym gwizdku radości nie mógł ukryć menadżer klubu - Steven Gerrard. Anglik najpierw cieszył się ze swoim sztabem, a później złapał za kamerę telewizyjną i prawie uderzył w nią czołem.

Reakcja Gerrarda po zwycięstwie nad Celtikiem:

Dla Rangersów to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w derbach od października 2010 roku. Dodatkowo Celtic przegrał pierwszy domowy mecz w lidze od maja 2018 roku, gdy miał już zapewniono mistrzostwo Szkocji. W kolejnych 29 spotkaniach Celtic wygrał 27 razy i 2-krotnie remisował.

Zwycięstwo w derbach pozwala Rangersom wciąż liczyć się w grze o mistrzostwo. Po spotkaniu gracze Gerrarda mają tylko dwa punkty straty do Celticu i jeden mecz rozegrany mniej.

Celtic Glasgow - Rangers 1:2 (1:1)
0:1 - Ryan Kent 36'
1:1 - Odsonne Edouard 42'
1:2 - Nikola Katić 56'

Czerwona kartka: Alfredo Morelos /90+6', za drugą żółtą/ (Rangers).

W 33. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Ryan Christie (Celtic).