Bundesliga: sensacja w Paderborn. Autsajder pokonał Eintracht

W ostatnim tegorocznym spotkaniu Bundesligi SC Paderborn 07 pokonał Eintracht Frankfurt 2:1. Mimo wygranej gospodarze nie zdołali opuścić ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

Łukasz Witczyk
drużyna SC Paderborn Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: drużyna SC Paderborn
Eintracht Frankfurt rok zakończył pogrążony w kryzysie. Dla gości był to siódmy z rzędu ligowy mecz bez wygranej. W ostatnich tygodniach Eintracht zdobył tylko jeden punkt. Tak słaby bilans sprawił, że ekipie z Frankfurtu bliżej do strefy spadkowej niż miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach.

Goście byli faworytem spotkania z SC Paderborn. Ligowy autsajder dotychczas zdobył tylko 9 punktów i wygrał dwa spotkania. Jednak niedzielne spotkanie to miejscowi rozpoczęli lepiej. Objęli prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu Abdelhamida Sabiriego.

Jeszcze przed przerwą SC Paderborn 07 podwyższył wynik. W 41. minucie gola strzelił Sebastian Schonlau. W tym sezonie gospodarze już kilka razy mieli wysoką przewagę, ale nie potrafili utrzymać tak dobrego wyniku. Tym razem było inaczej. Eintracht odpowiedział jedynie trafieniem Basa Dosta i poniósł sensacyjną porażkę.

SC Paderborn 07 - Eintracht Frankfurt 2:1 (2:0) 1:0 - Abdelhamid Sabiri 9' 2:0 - Sebastian Schonlau 41' 2:1 - Bas Dost 72'