Serie A. Awantura w szatni Napoli. Piotr Zieliński w grupie "wojowników"

Podczas ostatniego meczu Serie A w szatni Napoli miało dojść do "wybuchu gniewu". Część piłkarzy głośno oświadczyła, że trzeba wyjść z kryzysu. Wśród nich znalazł się również Piotr Zieliński.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piotr Zieliński Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Wicemistrzowie Włoch mają już serię 9 meczów bez zwycięstwa. W sobotę w wyjazdowym spotkaniu z Udinese Calcio piłkarze SSC Napoli na przerwę schodzili, przegrywając 0:1. Wtedy w szatni miało dojść do "wybuchu gniewu", o czym informuje "la Repubblica" (cytaty za: "ilNapolista").

Włoski dziennik doniósł, że w szatni najgłośniejszy był Kostas Manolas, który w meczu z Udinese był jednym z najlepszych piłkarzy Napoli. Do Greka dołączył również Piotr Zieliński i Giovanni di Lorenzo. Tych piłkarzy w mediach nazwano już "grupą wojowników".

Cała trójka publicznie oświadczyła, że chce wyjść z kryzysu i uratować posadę trenera dla Carlo Ancelottiego. Zieliński wydatnie przyczynił się do zdobycia punktu w Udine - to właśnie Polak zdobył gola na wagę remisu 1:1 po przerwie (więcej o meczu TUTAJ).

"Nastąpiło wezwanie do broni. Teraz trzeba sprawdzić, ilu z piłkarzy przyłączy się do nowonarodzonej partii bojowej" - czytamy w serwisie. W grupie "wojowników" mają znajdować się jeszcze nowi zawodnicy - Hirving Lozano i Fernando Llorente. Z kolei "w zawieszeniu" pozostają piłkarze łączeni z opuszczeniem Napoli - Lorenzo Insigne, Jose Callejon, Dries Mertens i Fabian Ruiz. Na razie nie wiadomo, do której grupy przynależy drugi z Polaków - Arkadiusz Milik.

W poniedziałkowy poranek miało dojść do spotkania między piłkarzami, w którym będzie uczestniczyć również Ancelotti. O podziale na aż cztery grupy już wcześniej pisała "La Gazzetta dello Sport" (więcej TUTAJ).
ZobaczSerie A. "Precyzyjnie i skutecznie". Zobacz bramkę Piotra Zielińskiego w meczu z Udinese Calcio

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Napoli będzie grać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów?