Bułgaria. Jakub Świerczok uratował Ludogorca Razgrad. Dziewiąty gol Polaka

W meczu 19. kolejki bułgarskiej ekstraklasy Ludogorec Razgrad zremisował 1:1 z Czerno More Warna, a bramkę na wagę punktu dla mistrza kraju zdobył Jakub Świerczok.

Maciej Kmita
Jakub Świerczok PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Jakub Świerczok jest w drużynie Stanisława Genczewa tylko zmiennikiem i sobotni mecz też rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku polski napastnik zameldował się w 62. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0:1, a sześć minut przed końcem doprowadził do wyrównania.

To jego czwarty ligowy gol w sezonie, a licząc wszystkie rozgrywki, 27-latek ma na koncie dziewięć trafień. Pozostałe bramki zdobył w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów (1) i Ligi Europy (4).

Dorobek Świerczoka uzupełniają cztery asysty. Polak sprawdza się jako "joker", bo ma udział w bramce Ludogorca co 76 rozegranych minut.

Jacka Góralskiego zabrakło w kadrze mistrza Bułgarii na mecz z Czerno More.

Mimo straty punktów Ludogorec pozostaje liderem bułgarskiej ekstraklasy. Zespół Polaków ma 47 punktów - osiem więcej od drugiego Lewskiego Sofia.

Ludogorec Razgrad - Czerno More Warna 1:1 (0:1)
0:1 - Aktaou 43'
1:1 - Świerczok 84'