Serie A. Inter Mediolan - AS Roma. Lider zgubił punkty

Lider Serie A Inter w meczu rozpoczynającym 15. kolejkę Serie A zgubił dwa punkty 0:0 remisując na własnym stadionie z Romą. Więcej okazji w spotkaniu wykreowali sobie gospodarze.

Michał Piegza
Stefan de Vrij (z lewej) oraz Nicolo Zaniolo PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Stefan de Vrij (z lewej) oraz Nicolo Zaniolo
Kiedy naprzeciwko siebie stają lider Serie A i 5. drużyna ligi, wówczas można spodziewać się wielu emocji. Tymczasem w piątkowy wieczór w Mediolanie w potyczce Interu z Romą z boiska długimi minutami wiało nudą.

Początkowo więcej z gry mieli goście. To jednak Inter poważnie zagroził rywalom, jak się później okazało była to jedna z nielicznych pachnących bramką akcji. W 7. minucie zaspała defensywa rzymian. Piłkę otrzymał Romelu Lukaku, strzał z pola karnego świetnie odbił Antonio Mirante. Po chwili piłki w bramce z bliska nie był w stanie umieścić Lautaro Martinez.

Wydawało się, że okazje Interu będą zapowiedzią kolejnych interesujących minut meczu. Tymczasem na boisku niewiele się działo. W 19. minucie strzał Nicolo Zaniolo na raty obronił Samir Handanović. Z kolei trzynaście minut później niecelnie uderzył Martinez. Trzy minuty przed przerwą błąd popełnił Mirante, który zagrał piłkę do rywala. Po chwili z pola karnego uderzał Marcelo Brozović, ale przestrzelił.

Trzy minuty po zmianie stron prowadzenie dla Interu powinien uzyskać Matias Vecino. Po kombinacyjnej akcji i strzale z pola karnego świetnie w bramce zachował się Mirante. Na kolejną bramkową szansę swojej drużyny kibice gospodarzy musieli czekać do 68. minuty. W sytuacji sam na sam znalazł się Martinez, jednak nie zdołał oddać strzału.

W końcowych minutach piłkarze walczyli głównie w środku pola. Zespoły nie potrafiły stworzyć okazji do zdobycia zwycięskiej bramki.

Lider z Mediolanu zgubił w piątkowy wieczór dwa punkty, a w sobotę może stracić 1. pozycję w Serie A. Stanie się tak, jeśli Juventus pokona w Rzymie Lazio.

Inter Mediolan - AS Roma 0:0

Inter Mediolan: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan de Vrij, Milan Skriniar - Antonio Candreva (45+2' Valentino Lazaro), Matias Vecino, Borja Valero (72' Kwadwo Asamoah), Marcelo Brozović, Cristiano Biraghi (88' Danilo D'Ambrosio) - Romelu Lukaku, Lautaro Martinez.

AS Roma: Antonio Mirante - Davide Santon (16' Leonardo Spinazzola), Gianluca Mancini, Chris Smalling, Aleksandar Kolarov - Amadou Diawara, Jordan Veretout - Henrich Mchitarjan (89' Alessandro Florenzi), Lorenzo Pellegrini, Diego Perotti (68' Diego Perotti) - Nicolo Zaniolo.

Żółte kartki: Godin, Lazaro, Brozović (Inter) oraz Mancini (Roma).

Sędzia: Giampaolo Calvarese.