Puchar Włoch: Łukasz Teodorczyk dostał szansę. Udinese Calcio wyraźnie lepsze od Bologna FC

Udinese Calcio pozostaje w walce o Puchar Włoch. Łukasz Teodorczyk wystąpił od początku do końca w wygranym 4:0 meczu z Bologna FC, a Łukasz Skorupski miał wolne.

Łukasz Teodorczyk Getty Images / Matteo Ciambelli/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Przygoda Łukasza Teodorczyka w calcio trwa blisko półtora roku i nie jest udana. Zmiany trenerów w Udinese Calcio są częste, ale żaden szkoleniowiec nie ma przekonania do Polaka. Na dodatek Teodorczyk leczył kontuzje. W poprzednim sezonie rozegrał 391 minut w 14 meczach, ale tylko dwukrotnie wyszedł w podstawowym składzie. Strzelił jednego gola. W tym sezonie liczby byłego reprezentanta Polski to 27 minut w Serie A i jedna asysta.

W środę napastnik Udinese mógł sobie pograć, a jego drużyna wygrała w Pucharze Włoch, więc może dostać więcej szans w tych rozgrywkach. W meczu z Bologna FC pierwszego gola strzelił Antonin Barak, który w 24. minucie technicznie przymierzył z kilkunastu metrów po przechwycie i podaniu Kevina Lasagni. Po raz drugi futbolówkę wepchnął do sieci Sebastien De Maio po wrzutce z rzutu wolnego. Sam Teodorczyk był pracowity, walczył o dużą liczbę górnych piłek, ale za poprawianie wyniku odpowiadali jego kompani. W 77. minucie Rolando Mandragora strzelił na 3:0, a w doliczonym czasie Lasagna przymierzył zza pola karnego na 4:0.

Łukasz Skorupski miał wolne. Bramkarz powoływany do reprezentacji Polski był w poprzednim sezonie w wąskiej grupie zawodników "niezniszczalnych" w Serie A, czyli takich, którzy zagrali od początku do końca we wszystkich kolejkach. Także tej jesieni gra nieprzerwanie w meczach o punkty Bologna FC. W pucharze pokazał się Angelo Da Costa i nie uratował zespołu ze Stadio Renato dall'Ara przed wysoką porażką.