Liga Europy: Ludogorec Razgrad zremisował, Jakub Świerczok dublerem. Emocje w Bradze i akcja ratunkowa FC Porto (wyniki)

Ludogorec Razgrad pozostaje na miejscu premiowanym awansem do fazy pucharowej LE po remisie 1:1 z CSKA Moskwa. Emocjonujące były portugalskie pościgi SC Braga oraz FC Porto.

Jakub Świerczok Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Ludogorec Razgrad wygrał 5:1 pierwszy mecz z CSKA Moskwa i było to jego najwyższe zwycięstwo w historii gier w fazie grupowej europejskich pucharów. W czwartek drużyna z Bułgarii po raz pierwszy zagrała w Rosji i w rewanżu szukała punktów po dwóch porażkach z rzędu z Espanyolem. Jakub Świerczok był zmiennikiem, a Jacek Góralski nie mógł zagrać z powodu czerwonej kartki otrzymanej w Barcelonie. W 66. minucie Claudiu Keseru dał Ludogorcowi prowadzenie 1:0. Zespół nie potrafił go utrzymać, zremisował 1:1 i o awans powalczy w bezpośrednim starciu z Ferencvarosi TC. Wystarczy mu remis.

Najbardziej portugalska z angielskich drużyn Wolverhampton Wanderers przyleciała do Bragi. W meczu na szczycie grupy K wcześnie straciła gola, ale nie dobiegła końca nawet pierwsza połowa i już odwróciła wynik na 3:1. Raul Jimenez jedną bramkę zdobył, a przy dwóch następnych asystował. Tym razem to podopieczni Ricardo Sa Pinto byli w opałach i musieli gonić. Braga strzeliła dwa gole i widowisko ze zwrotami akcji zakończyło się rezultatem 3:3.

FC Porto walczy ambitnie o pozostanie w europejskich pucharach. Drużyna z Portugalii nie awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a później również w Lidze Europy miała problem z punktowaniem. W czwartek grała z Young Boys Berno i choć przez ponad godzinę była wirtualnie "za burtą" rozgrywek, to zwyciężyła 2:1 i jest na miejscu premiowanym awansem. W tej samej grupie kolejne emocjonujące starcie zaproponowali piłkarze w Rotterdamie. Prowadził Feyenoord, następnie przewagę mieli Rangers FC dzięki dubletowi Alfredo Morelosa, a skończyło się remisem 2:2.

Mocnym przyspieszeniem popisała się AS Roma. Drużyna ze stolicy Włoch strzeliła trzy gole w kwadransie poprzedzającym przerwę w meczu z Istanbul Basaksehir. Pierwszego Jordan Veretout z rzutu karnego, a następnie w punktowanie dotychczasowego lidera grupy włączyli się Justin Kluivert oraz Edin Dzeko. Giallorossi utrzymali prowadzenie 3:0.

AZ Alkmaar nie wykorzystał szansy na wyprzedzenie Manchesteru United w tabeli grupy L, ale w niecodziennych okolicznościach zapewnił sobie awans. Holenderska drużyna zremisowała 2:2 z Partizanem Belgrad, choć do 89. minuty przegrywała 0:2. Straciła między innymi kuriozalnego gola, kiedy to za fatalne wyprowadzenie piłki, ukarał ją Seydouba Soumah.

5. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

GRUPA G:

Feyenoord Rotterdam - Rangers FC 2:2 (1:0)
1:0 - Jens Toornstra 33'
1:1 - Alfredo Morelos 53'
1:2 - Alfredo Morelos 65'
2:2 - Luis Sinisterra 68'

Young Boys Berno - FC Porto 1:2 (1:0) 1:0 - Christian Fassnacht 6' 1:1 - Vincent Aboubakar 76' 1:2 - Vincent Aboubakar 79'

GRUPA H:

Ferencvarosi TC - Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)
1:0 - David Siger 23'
1:1 - Oscar Melendo 31'
2:1 - Michal Skvarka (k.) 90'
2:2 - Sergi Darder 90'

CSKA Moskwa - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0) 0:1 - Claudiu Keseru 66' 1:1 - Fiodor Czałow 76'

GRUPA J:

Wolfsberger AC - Borussia M'gladbach 0:1 (0:0)
0:1 - Lars Stindl 61'

Istanbul Basaksehir - AS Roma 0:3 (0:3) 0:1 - Jordan Veretout (k.) 30' 0:2 - Justin Kluivert 41' 0:3 - Edin Dzeko 45'

Liga Europy, gr. J 2019/2020

1 Istanbul Basaksehir 6 3 1 2 7:9 10
2 AS Roma 6 2 3 1 12:6 9
3 Borussia M'gladbach 6 2 2 2 6:9 8
4 Wolfsberger AC 6 1 2 3 7:8 5

GRUPA K:

Besiktas Stambuł - Slovan Bratysława 2:1 (0:1)
0:1 - Erik Daniel 35'
1:1 - Enzo Roco 75'
2:1 - Guven Yalcin (k.) 90'

SC Braga - Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3) 1:0 - Andre Horta 6' 1:1 - Raul Jimenez 14' 1:2 - Matt Doherty 34' 1:3 - Adama Traore 35' 2:3 - Paulinho 64' 3:3 - Fransergio 79'

Liga Europy, gr. K 2019/2020

1 SC Braga 6 4 2 0 15:9 14
2 Wolverhampton Wanderers 6 4 1 1 11:5 13
3 Slovan Bratysława 6 1 1 4 10:13 4
4 Besiktas Stambuł 6 1 0 5 6:15 3

GRUPA L:

AZ Alkmaar - Partizan Belgrad 2:2 (0:2) 0:1 - Takuma Asano 16' 0:2 - Seydouba Soumah 27' 1:2 - Ferdy Druijf 89' 2:2 - Ferdy Druijf 90'