II liga: 11 meczów i koniec passy. GKS Katowice pokonany przez Znicza Pruszków

Radosna niedziela dla drugoligowców z Mazowsza. Znicz Pruszków wygrał 2:1 z GKS-em Katowice, a Pogoń Siedlce zwyciężyła 2:1 ze Stalą Rzeszów.

Mecz GKS - Garbarnia Daniel Rumin i Paweł Pyciak Newspix / Łukasz Sobala / Press Focus / Mecz GKS - Garbarnia. Na zdjęciu: Daniel Rumin i Paweł Pyciak
Znicz Pruszków przystąpił do pojedynku z katowiczanami po czterech porażkach z rzędu, natomiast GKS po 11 spotkaniach ligowych bez przegranej. Dużo zmieniło się w obu obozach od czasu inauguracji sezonu, kiedy to piłkarze z Mazowsza triumfowali przy Bukowej. Dlatego ponowna wygrana Znicza jest małym zaskoczeniem. Gole padły w drugiej połowie. Do bramki gości przymierzyli Paweł Moskwik i Arkadiusz Pyrka. GKS odpowiedział dopiero jedną bramką Adriana Błąda w doliczonym czasie.

Także na Mazowszu doszło do pojedynku Pogoni Siedlce ze Stalą Rzeszów. Gospodarze byli poważnie zagrożeni zimowaniem w strefie spadkowej. Z kolei beniaminek jest zainteresowany spędzeniem kilku miesięcy w strefie barażowej. Swoją sytuację w tabeli poprawiła Pogoń, która w przeciwieństwie do regionalnego rywala - Znicza, strzeliła dwa gole w pierwszej połowie. Stal, tak jak GieKSa, odpowiedziała tylko golem na 1:2.

Po 18. kolejce na miejscach premiowanych awansem są Górnik Łęczna i Resovia. Za nimi Widzew oraz GKS Katowice. Znicz wskoczył do górnej połowy tabeli i akurat został sąsiadem Stali Rzeszów.

2:1 - Wojciech Reiman (k.) 50'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice wróci w tym sezonie na miejsce premiowane awansem?