PKO Ekstraklasa. Zwycięstwo Wisły Kraków w debiucie Artura Skowronka

W pierwszym meczu pod wodzą Artura Skowronka Wisła Kraków pokonała VI-ligową Radziszowiankę Radziszów. Pechowo udział w sparingu zakończył Lukas Klemenz.

Maciej Kmita
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
Sparing z Radziszowianką był zaplanowany jeszcze przed zmianą na ławce trenerskiej Białej Gwiazdy, ale Artur Skowronek nie zamierzał zamierzał psuć VI-ligowcami święta związanego z wizytą 13-krotnego mistrza Polski i wykorzystał mecz towarzyski do przeglądu kadry.

Nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy od pierwszej minuty wystawił teoretycznie najmocniejszą "11". Na boisku zabrakło jedynie niedysponowanych. Macieja Sadloka i Michała Maka oraz przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Czarnogóry Vukana Savicevicia.

Krakowianie szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie Paweł Brożek zamienił na gola dośrodkowanie Vullneta Bashy. Nie minął kwadrans, a Wisła prowadziła już 2:0. Rafał Boguski uruchomił Jeana Carlosa Silvę prostopadłym podaniem, a Hiszpan wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

W drugiej połowie trener Skowronek dokonał wielu zmian, sprawdzając zmienników. Kwadrans przed końcem wynik spotkania ustalił Krzysztof Drzazga, który skutecznie dobił strzał zatrzymany przez słupek strzał Chuki.

Wisła bez problemu ograła VI-ligowca, a jej nowy trener pierwszy raz mógł przyjrzeć się na żywo grze swoich nowych podopiecznych, ale nie obyło się bez problemu. Na początku spotkania urazu mięśniowego doznał Lukas Klemenz.

Oficjalny debiut Skowronka w roli trenera Białej Gwiazdy nastąpi 24 listopada w wyjazdowym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław.

Radziszowianka Radzisów - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
0:1 - Brożek 5'
0:2 - Silva 13'
0:3 - Drzazga 75'

Skład Wisły: Michał Buchalik (46' Mateusz Lis) - Łukasz Burliga, Lukas Klemenz (35' Marcin Wasilewski), Rafał Janicki, David Niepsuj (70' Marcin Grabowski) - Jakub Błaszczykowski (46' Chuca), Damian Pawłowski (70' Dawid Szot), Jean Carlos Silva (70' Jakub Bartosz), Vullnet Basha (46' Kamil Wojtkowski), Rafał Boguski (46' Krzysztof Drzazga) - Paweł Brożek (46' Aleksander Buksa).

Czy Wisła Kraków utrzyma się w PKO Ekstraklasie?