Eliminacje Euro 2020. Rasistowski skandal podczas meczu Rumunia - Szwecja. Sędzia przerwał spotkanie

Do kolejnego rasistowskiego incydentu doszło podczas piątkowego meczu eliminacji ME 2020 pomiędzy Rumunią i Szwecją. Obrażany czarnoskóry piłkarz Alexander Isak zachowanie miejscowych kibiców określił jako "niesamowicie smutne".

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze reprezentacji Szwecji (Alexander Isak z numerem 15) oraz Rumunii i sędzia PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Szwecji (Alexander Isak z numerem 15) oraz Rumunii i sędzia
W 78. minucie meczu Alexander Isak wszedł na boisko za Markusa Berga. 20-letniemu napastnikowi Realu Sociedad od samego początku towarzyszyły wyzwiska. Na stadionie w Rumunii rozlegały się również przeraźliwe gwizdy za każdym razem, gdy czarnoskóry piłkarz był przy piłce.

Isak zdarzenie zgłosił sędziemu, mówiąc, że jest to dla niego "niesamowicie smutna" sytuacja. Włoski arbiter Daniele Orsato zdecydował się na chwilę przerwać mecz.

- Oczywiście, jest to smutne. Byliśmy przygotowani na takie rzeczy, ale to nie pomogło. Myślę, że sobie z tym poradzę. Wsparcie zespołu było niesamowite. To bardzo smutne, że takie rzeczy się zdarzają, ale co powinniśmy zrobić? - pytał retorycznie po spotkaniu Isak. 20-latek ma na koncie 10 występów w reprezentacji Szwecji.

To kolejny rasistowski skandal w eliminacjach do Euro 2020. W październiku UEFA ukarała reprezentację Serbii zamknięciem stadionu na jeden mecz (więcej TUTAJ), a Bułgarów na dwa spotkania (więcej TUTAJ). Sankcji mogą spodziewać się również Rumuni.

Ostatecznie Szwecja wygrała na wyjeździe 2:0 i zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.