Eliminacje Euro 2020. Anglia - Czarnogóra. Marko Vesović uderzył Marcusa Rashforda

Piłkarz Legii Warszawa Marko Vesović może mówić o dużym szczęściu, że nie zobaczył czerwonej kartki w meczu reprezentacji Czarnogóry z Anglią (0:7). Skrzydłowy starł się z Marcusem Rashfordem i delikatnie uderzył rywala głową.

Tomasz Skrzypczyński
Marcus Rashford (L) i Marko Vesović (P) Getty Images / Na zdjęciu: Marcus Rashford (L) i Marko Vesović (P)
Reprezentacja Czarnogóry doznała klęski w wyjazdowym meczu z Anglią w eliminacjach Euro 2020. Na Wembley gospodarze rozbili rywali aż 7:0 (5:0). Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał piłkarz Legii Warszawa Marko Vesović.

I skrzydłowy wicemistrza Polski miał duże szczęście, że dotrwał na boisku do końcowego gwizdka.

W 33. minucie reprezentant Czarnogóry starł się z Marcusem Rashfordem. Najpierw Vesović sfaulował zawodnika Manchesteru United, jednak po chwili został przez niego odepchnięty.

Następnie 28-latek doskoczył do rywala i delikatnie uderzył go czołem. Obaj nie zamierzali odpuszczać i dopiero po pojawieniu się innych zawodników oraz sędziego sytuacja się uspokoiła.

Wydawało się jednak, że Mateu Lahoz ukarze Czarnogórca czerwoną kartką, jednak zakończyło się na żółtej. Dziennik "Daily Mail" przekonuje, że arbiter popełnił duży błąd i Vesović powinien wylecieć z boiska.

Harry Kane coraz wyżej w klasyfikacji strzelców. Czytaj więcej--->>>

"Vesović miał bardzo dużo szczęścia, że nie zobaczył czerwonej kartki" - czytamy.

Vesović nie miał ostatnio miejsca w podstawowym składzie Legii Warszawa, jednak było to związane z problemami zdrowotnymi i kontuzją mięśnia dwugłowego.

Zamieszki podczas meczu el. Euro 2020. Czytaj więcej--->>>

Czarnogóra już dawno straciła szanse na awans na Euro 2020. W ośmiu meczach zgromadziła tylko trzy punkty i zajmuje czwarte miejsce w grupie A, której przewodzą Anglicy.