Liga Mistrzów. Dinamo Zagrzeb - Szachtar Donieck: zespół Damiana Kądziora wypuścił cenne zwycięstwo z rąk, epizod Polaka

Jeszcze w 89. minucie Dinamo Zagrzeb w meczu 4. kolejki grupy C Ligi Mistrzów wygrywało przed własną publicznością z Szachtarem Donieck 3:1, ale wypuściło zwycięstwo z rąk, ostatecznie remisując 3:3. Epizod w tym spotkaniu zaliczył Damian Kądzior.

Tomasz Rosiński
Alan Patrick (z lewej) oraz Emir Dilaver (z prawej) PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Alan Patrick (z lewej) oraz Emir Dilaver (z prawej)
Środowe starcie Dinama z Szachtarem zapowiadało się ciekawie, bo obydwie drużyny wciąż mają realne szanse na awans do 1/8 finału LM. Poprzednia konfrontacja tych ekip zakończyła się remisem 2:2.

Rywalizacja dobrze rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy to Junior Moraes zagrał piłkę na piąty metr, a do siatki trafił Alan Patrick.

Odpowiedź ze strony podopiecznych Nenada Bjelicy nadeszła w 25. minucie, kiedy to dokładnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Kevin Theophile-Catherine, zaś celnie główkował Bruno Petković. Więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron było jeszcze ciekawiej. Najpierw czerwoną kartkę za drugi żółty kartonik otrzymał Nikola Moro, a po chwili to samo spotkało Marlosa.

W 83. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Luka Ivanusec, któremu asystował Petković. Na około sześćdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wynik podwyższył Arijan Ademi i wydawało się, że zagrzebianie zdobędą cenny komplet punktów.

Tak się jednak nie stało, bo piłkarze ukraińskiego klubu walczyli do końca. Wpierw bramkę kontaktową uderzeniem głową zdobył Moraes, a rezultat strzałem z rzutu karnego w ósmej minucie doliczonego czasu gry ustalił Tete.

Kądzior pojawił się na murawie w 91. minucie, zmieniając Bruno Petkovicia.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. C:

Dinamo Zagrzeb - Szachtar Donieck 3:3 (1:1)
0:1 - Alan Patrick 13'
1:1 - Bruno Petković 25'
2:1 - Luka Ivanusec 83'
3:1 - Arijan Ademi 89'
3:2 - Junior Moraes 90+3'
3:3 - Tete 90+8' (k.)

Czerwone kartki: Nikola Moro (Dinamo Zagrzeb) w 74. minucie /za dwie żółte kartki/ oraz Marlos (Szachtar Donieck) w 79. minucie /za dwie żółte kartki/.

*Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) pojawił się na boisku w 90+1. minucie.