Serie A: remis Fiorentiny. Bartłomiej Drągowski pokonany przez Gervinho

ACF Fiorentina nie poradziła sobie w pierwszym meczu bez zdyskwalifikowanego Francka Riberego i zremisowała 1:1 z Parmą Calcio 1913.

W meczu ACF Fiorentina - Parma, Bartłomiej Drągowski został pokonany przez Gervinho Getty Images / Gabriele Maltinti / W meczu ACF Fiorentina - Parma, Bartłomiej Drągowski został pokonany przez Gervinho
Bartłomiej Drągowski wyciągnął piłkę z bramki po strzale Gervinho. Gracze z Florencji tak mocno zapędzili się do przodu, że w konsekwencji dali się ominąć jednym podaniem przez Juraja Kuckę. Gervinho przejął piłkę, wykorzystał swoją szybkość, a rajd zakończył miękkim strzałem ponad Polakiem. Parma Calcio 1913 prowadziła 1:0 do przerwy dzięki błyskawicznemu atakowi przeprowadzonemu w 40. minucie.

Fiorentina musi radzić sobie bez Francka Riberego. Francuz jest zdyskwalifikowany za odepchnięcie sędziego asystenta po przegranym meczu z Lazio. Gospodarze potrzebowali innego lidera, który naprawi wynik. W 67. minucie Gaetano Castrovilli schował się między obrońcami gości i główkował na 1:1 po dośrodkowaniu Dalberta Henrique z lewego skrzydła. Tylko on w niedzielę pokonał Luigiego Sepe.

Wynik 1:1 nie uległ zmianie. Fiorentina oddała w tym meczu o dziewięć strzałów więcej niż przeciwnik, ale już w uderzeniach celnych przeważała tylko 4:3. Gospodarzom zabrakło dokładności przy wykończeniu ataków. Szymon Żurkowski spędził 90 minut na ławce rezerwowych Violi.

ACF Fiorentina - Parma Calcio 1913 1:1 (0:1)
0:1 - Gervinho 40'
1:1 - Gaetano Castrovilli 67'

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Lorenzo Venuti, Nikola Milenković, Luca Ranieri, Dalbert Henrique – Erick Pulgar, Milan Badelj, Gaetano Castrovilli - Rachid Ghezzal (55' Dusan Vlahović), Kevin-Prince Boateng (85' Pedro), Federico Chiesa

Parma: Luigi Sepe - Matteo Darmian, Simone Iacoponi, Kastriot Dermaku, Giuseppe Pezzella (68' Antonino Barilla) - Juraj Kucka, Hernani, Matteo Scozzarella - Dejan Kulusevski (84' Riccardo Gagliolo) - Gervinho, Yann Karamoh (74' Mattia Sprocati)

Żółte kartki: Dalbert, Pulgar (Fiorentina) oraz Pezzella, Darmian (Parma)

Sędzia: Luca Pairetto