Totolotek Puchar Polski: Widzew - Legia. Cudowny gol Piotra Szarpaka sprzed 21 lat (wideo)

To był jeden z niezapomnianych meczów Widzewa z Legią. W 1998 roku łodzianie wygrali 1:0 po cudownej bramce Piotra Szarpaka.

Szymon Mierzyński
PIotr Szarpak Newspix / Na zdjęciu: PIotr Szarpak
Stacja TVP Sport przypomniała na Twitterze to spotkanie w związku ze środowym klasykiem z udziałem obu zespołów w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski.

Mecz z 20 maja 1998 roku był specyficzny. Żadna z tych drużyn nie wywalczyła tytułu (świętował go ŁKS Łódź), a widzewiacy wygrali, mimo że już w 29. minucie czerwoną kartkę otrzymał ich bramkarz Arkadiusz Onyszko.

Między słupkami stanął Marcin Ludwikowski (boisko musiał opuścić Artur Wichniarek), Dariusz Czykier zmarnował podyktowany w tej sytuacji rzut karny, a tuż po przerwie trybuny w Łodzi uradował Piotr Szarpak, który trafił do siatki potężnym, pięknym strzałem pod poprzeczkę.

Mecz 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski Widzew Łódź - Legia Warszawa rozpocznie się w środę o godz. 20.30. W razie remisu po 90 minutach arbiter zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna awansuje do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski?