Premier Liga: zespół Krychowiaka i Rybusa rozbity w derbach Moskwy, triumf drużyny Szymańskiego

W spotkaniu 14. kolejki Premier Ligi Lokomotiw, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, przegrał w derbach Moskwy ze Spartakiem (0:3). Natomiast Dinamo Sebastiana Szymańskiego uporało się z CSKA (1:0).

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw Moskwa przystępował do niedzielnej rywalizacji z pozycji lidera rosyjskiej ekstraklasy i liczył, że uda mu się przedłużyć zwycięską serię do sześciu wygranych z rzędu.

Ta sztuka podopiecznym Jurija Siemina jednak się nie udała, gdyż polegli zdecydowanie 0:3 w starciu ze Spartakiem i spadli na drugie miejsce w tabeli zmagań. Krychowiak rozegrał całą potyczkę, natomiast Rybus spędził mecz na ławce rezerwowych.

Fatalną serię przerwało Dinamo, które wygrało po raz pierwszy od 24 sierpnia 2019 roku. Ekipa Szymańskiego pokonała na wyjeździe CSKA 1:0, a reprezentant Polski występował na boisku do 80. minuty.