Fortuna I liga: dawno nie widziałeś takiej bramki. Niesamowity rajd obrońcy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Tak Michał Bojdys zakończył swój rajd przez całe boisko.
Twitter / / Tak Michał Bojdys zakończył swój rajd przez całe boisko.

Palce lizać! To najkrótszy komentarz do akcji, na którą zdecydował się Michał Bojdys z GKS-u Jastrzębie. Okazuje się, że nawet na zapleczu polskiej Ekstraklasy można obejrzeć fantastyczne akcje.

Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie dość nieoczekiwanie pokonali (2:0) Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pierwszą bramkę dla jastrzębian zdobył Michał Bojdys. Zdobył? Pokazał akcję, której nie powstydziliby się Diego Maradona, Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo. Bez cienia przesady.

Obrońca GKS-u Jastrzębie - w 38. minucie spotkania - otrzymał piłkę przed własnym polem karnym, zdecydował się na mniej więcej 60-metrowy rajd, minął trzech zawodników z Bielska-Białej i fantastycznym strzałem z mniej więcej 22 metrów, w samo okienko pokonał Martina Polacka.

Zobacz tę akcję.

Dla 26-letniego piłkarza GKS-u Jastrzębie, który urodził się w... Bielsku-Białej była to druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. Po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców przed miesiącem (21.09.) również w meczu wyjazdowym - z Zagłębiem Sosnowiec.

Po zwycięstwie w Bielsku-Białej, ekipa GKS Jastrzębia awansowała na 9. pozycję w tabeli Fortuny I ligi. Podbeskidzie natomiast nadal zajmuje miejsce w czołówce - 4. miejsce.