La Liga: FC Barcelona - Sevilla. Pewna wygrana Blaugrany. Kolejny koszmar Julena Lopeteguiego

Hit 8. kolejki dla Barcelony. Mistrz Hiszpanii pokonał Sevillę 4:0. Trener Andaluzyjczyków, Julen Lopetegui, doznał kolejnego koszmaru na Camp Nou.

Maciej Siemiątkowski
Luis Suarez Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Luis Suarez
Dotąd październikowe przyjazdy Julena Lopeteguiego na Camp Nou kończą się katastrofą. Za pierwszym razem trener przyjechał tam rok temu, jeszcze jako trener Realu Madryt. Jego zespół przegrał 1:5, a dzień później stracił posadę. Na kolejną ofertę pracy czekał blisko dziewięć miesięcy. Otrzymał ją od Sevilli.

Z nią 53-latek przyjechał na stadion Barcelony po raz drugi. Na pytania dziennikarzy o pierwszą wizytę, Lopetegui odpowiadał krótko: - Moją jedyną motywacją jest zagranie z Sevillą świetnego meczu.

A znowu skończyło się blamażem. Andaluzyjczycy nieźle zaczęli, ale dali się zaskoczyć.

Koszmary razem z Lopeteguim po niedzielnym meczu będzie leczyć Luuk de Jong. Holender został niekwestionowanym antybohaterem rywalizacji. Do 27. minuty mógł mieć hat-tricka. Najpierw z niekrytej pozycji zmarnował precyzyjną centrę, potem nie trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, aż w końcu nie trafił z bliskiej odległości po strzale głową. Lopetegui łapał się za głowę. Ale nie z zachwytu jak Pep Guardiola, gdy Robert Lewandowski strzelił pięć goli w dziewięć minut. Hiszpan żałował kolejnych szans zmarnowanych przez Holendra.

Ogromne wyrzuty sumienia może mieć do napastnika też Lucas Ocampos, bo to on za każdym razem wykładał mu piłki jak na tacy.

-> Victor Valdes na wylocie z Barcelony

Zaraz po trzecim pudle piłkarza Sevilli wynik otworzył Luis Suarez. Urugwajczyk zrobił to w wyśmienitym stylu. Po dośrodkowaniu Nelsona Semedo uderzył przewrotką i zaczął strzelanie Barcy.

Po chwili za ciosem poszedł Arturo Vidal. Chilijczyk w polu karnym zmienił tor lotu uderzonej za polem karnym przez Arthura Melo. Gości na 10 minut przed końcem pierwszej połowy dobił Ousmane Dembele. Francuz efektowny drybling zakończył celnym strzałem.

Blaugrana zapewniła sobie wysokie prowadzenie. Ale coś do udowodnienia miał kapitan Lionel Messi. W pierwszej połowie nie wykorzystał dwóch kolejnych rzutów wolnych. Po przerwie dostał trzecią szansę, którą wykorzystał.

Jednostronne widowisko zakończyło się kontrowersjami z udziałem sędziego Antonio Mateu Lahoza. W końcówce dopatrzył się kontrowersji w starciu obrońcy Ronaldo Araujo z Javierem Hernandezem. Zaraz przed polem karnym Barcy napastnik padł po kontakcie z obrońcą i kontrowersyjnie ukarał go czerwoną kartką. Rykoszetem oberwał Dembele, który za dyskusje otrzymał drugą żółtą kartkę i też wyleciał z boiska.

Po wysokiej wygranej Blaugrana odskoczyła w tabeli Andaluzyjczykom. Po ośmiu kolejkach jest druga i traci dwa punkty do pierwszego Realu Madryt. Sevilla dalej jest szósta.

FC Barcelona - Sevilla FC 4:0 (3:0)
1:0 - Luis Suarez 27'
2:0 - Arturo Vidal 32'
3:0 - Ousmane Dembele 35'
4:0 - Lionel Messi 78'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Jean-Clair Todibo (73' Ronaldo Araujo), Gerard Pique, Nelson Semedo - Arturo Vidal (70' Ivan Rakitić), Frenkie de Jong, Arthur Melo (65' Sergio Busquets) - Lionel Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele.

Sevilla: Tomas Vaclik - Jesus Navas, Diego Carlos, Daniel Carrico, Sergio Reguilon - Ever Banega, Fernando, Oliver Torres (46' Joan Jordan) - Lucas Ocampos, Luuk de Jong (65' Javier Hernandez), Nolito (46' Munir El Haddadi).

Żółte kartki: Semedo i Dembele (Barcelona) oraz Reguilon i Carrico (Sevilla).

Czerwone kartki: Araujo i Dembele (Barcelona).