Kamil Wilczek strzelił dwa gole w derbach. Polak prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi duńskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu (w żółtej koszulce): Kamil Wilczek

Kamil Wilczek przypomina się Jerzemu Brzęczkowi. Przed przerwą na zgrupowania reprezentacji Polak strzelił dwa gole dla duńskiego Broendby.

To była dobra niedziela dla Kamila Wilczka. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki, a jego Broendby IF wygrało 3:1 w derbach Kopenhagi z FC Kopenhaga. 31-latek najpierw w 23. minucie wykorzystał podanie kolegi i trafił z prawej strony pola karnego. Z kolei na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry efektownie uderzył z woleja po akcji rozegranej z rzutu wolnego.

Po dwóch porażkach z rzędu Broendby wróciło na zwycięski szlak. Zespół Wilczka po 12 kolejkach jest szósty w tabeli.

W obecnym sezonie duńskiej Superligi Polak strzelił już dziesięć goli i jest najlepszym strzelcem rozgrywek. Ma o trzy trafienia więcej od drugiego w klasyfikacji Ronniego Schwartza z Silkeborg.

Dla Broendby Wilczek strzela od 2016 roku. Dotąd w reprezentacji Polski zagrał trzy razy. Ostatni raz został powołany w listopadzie 2017 roku.