La Liga. Kolejny uraz w Realu Madryt. Nowe informacje ws. Thibaut Courtois

Real Madryt od początku sezonu zmaga się z plagą kontuzji. W najbliższym meczu z Granadą na pewno zabraknie Marcelo oraz Thibaut Courtois.

Jakub Artych
Thibaut Courtois Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Thibaut Courtois
Od początku 2019 roku Real Madryt musiał uporać się około z 70 kontuzjami w zespole. Po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge (2:2), niezdolny do gry jest Marcelo, który doznał urazu mięśnia dwugłowego w prawym udzie.

"Po badaniach przeprowadzonych na naszym zawodniku Marcelo przez sztab medyczny Realu Madryt zdiagnozowano naciągnięcie mięśnia dwugłowego w prawym udzie. Uraz pod obserwacją" - poinformowała oficjalna strona Realu Madryt. Szacuje się, że po przerwie na mecze reprezentacji, lewy obrońca z Brazylii wróci do składu Królewskich.

Real Madryt poinformował także o stanie zdrowia Thibaut Courtois, wokół którego narosło wiele plotek. Przypomnijmy, że reprezentant Belgii nie wyszedł na drugą połowę meczu z Club Brugge. Do prasy natychmiast wyciekło, że Courtois cierpi na problemy żołądkowe. Miał także nudności, przez co musiał pozostać w szatni. Według "OkDiario", kłopoty bramkarza Realu Madryt spowodowane były stanami lękowymi.

Ostatnie doniesienia mediów zdementowali jednak Królewscy. "W żadnym momencie u Courtois nie zostały zdiagnozowane rzekome stany lękowe i dlatego takie informacje są całkowicie fałszywe. Bramkarz cierpi na ostre zakażenie przewodu pokarmowego z odwodnieniem i zaburzeniami elektrolitowymi" - czytamy.

Real Madryt jest obecnie liderem Primera Division. W sobotę rywalem Los Blancos będzie Granada. Początek meczu godz. 16:00.

Czy Real Madryt bez problemu pokona Granadę?