Serie A: Parma Calcio 1913 lepsza w wymianie ciosów z Torino FC

Pięć goli padło w starciu Parma Calcio 1913 z Torino FC. Ten ostatni w końcówce meczu. Drużyna ze Stadio Ennio Tardini wygrała atrakcyjny pojedynek 3:2.

piłkarze Parma Calcio 1913 PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: piłkarze Parma Calcio 1913
Parma Calcio 1913 była niepokonana w meczach z Torino FC od 2002 do 2014 roku. Kiedy długa passa klubu z Emilii Romanii została przerwana, wygrał on już tylko jeden z pięciu pojedynków z Granatą, a na zwycięstwo z Bykami u siebie czekał przez pięć lat aż do poniedziałku.

Już w pierwszym kwadransie padły dwa gole. Premierowy konkretny wypad Parmy zakończył się trafieniem Dejana Kulusevskiego po asyście Gervinho. Torino wyrównało w 12. minucie, kiedy to Cristian Ansaldi przymierzył głową po dośrodkowaniu Simone Verdego. Piłkarze byli już nieźle rozpędzeni i nie zwalniali z korzyścią dla widowiska.

Na brak wrażeń nie można było narzekać. Przed przerwą były jeszcze dwa rzuty karne. Gervinho jedenastki nie wykorzystał, pokazał mu jak należy to zrobić Andrea Belotti i strzelił siódmego gola w ostatnich ośmiu meczach Torino. Wynik tej dynamicznej części meczu ustalił na 2:2 w doliczonym czasie Andreas Cornelius.

W drugiej połowie Parma grała jedenastu na dziesięciu, ponieważ w niespełna dwa kwadranse dwie żółte kartki zobaczył Bremer. Gospodarze byli zobowiązani do szturmu. Przyniósł on efekt i gola na 3:2 w 88. minucie, a strzelił go zmiennik Roberto Inglese. Parma wygrała dwa mecze z rzędu w Serie A po raz pierwszy od listopada 2018 roku.

Konfrontacja na Stadio Ennio Tardini zakończyła 6. kolejkę. Prowadzi Inter Mediolan z kompletem 18 punktów. Niepokonany jest jeszcze Juventus. W niedzielę dojdzie do konfrontacji lidera z wiceliderem. W strefie spadkowej Genoa, SPAL i Sampdoria.

Parma Calcio 1913 - Torino FC 3:2 (2:2)
1:0 - Dejan Kulusevski 2'
1:1 - Cristian Ansaldi 12'
1:2 - Andrea Belotti (k.) 43'
2:2 - Andreas Cornelius 45'
3:2 - Roberto Inglese 88'

W 31. minucie Gervinho (Parma) nie wykorzystał rzutu karnego. Salvatore Sirigu obronił.

Parma: Luigi Sepe - Vincent Laurini, Simone Iacoponi, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo (46' Giuseppe Pezzella) - Hernani (78' Roberto Inglese), Matteo Scozzarella, Antonino Barilla (66' Juraj Kucka) - Dejan Kulusevski, Andreas Cornelius, Gervinho.

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Nicolas N'Koulou, Bremer - Cristian Ansaldi (80' Koffi Djidji), Daniele Baselli, Tomas Rincon, Ola Aina - Soualiho Meite - Simone Verdi (59' Diego Laxalt), Andrea Belotti (87' Simone Zaza).

Żółte kartki: Laurini, Hernani (Parma) oraz Bremer, Rincon (Torino).

Czerwona kartka: Bremer (Torino) /29' - za drugą żółtą/.

Sędzia: Federico La Penna.