Grecja. Karol Świderski bohaterem PAOKu Saloniki. Polak nowym liderem strzelców

Karol Świderski zdobył dwa gole w hicie 5. kolejki ligi greckiej. Jego PAOK Saloniki zremisował na wyjeździe z AEK Ateny 2:2, a polski napastnik jest nowym liderem strzelców rozgrywek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Karol Świderski zdobywa drugą bramkę w meczu AEK - PAOK YouTube / YouTube / Karol Świderski zdobywa drugą bramkę w meczu AEK - PAOK
Po golach Karola Świderskiego PAOK Saloniki dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Polak wykorzystywał dobre podania od Dimitrisa Limniosa i z bliskiej odległości trafiał do siatki w 16. oraz 58. minucie. Goście mogli spotkanie wygrać, ale jeszcze w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Diego Biseswar. Holender trafił w słupek.

Dla Świderskiego to 3. i 4. gol w tym sezonie ligowym. Poprzednio Polak trafił do siatki 1 września (zobacz TUTAJ). Później w dwóch spotkaniach wchodził do gry jako rezerwowy i nie poprawiał swojego dorobku. Przeciwko AEK Ateny zagrał do 64. minuty.

Skrót meczu AEK Ateny - PAOK Saloniki (gole Świderskiego od 0:40 i 4:15):

Świderski jest jedynym piłkarzem, który w lidze greckiej ma na koncie już 4 bramki. 22-latek zdobył gola również w IV rundzie Ligi Europy ze Slovanem Bratysława. Grecy odpadli jednak z rywalizacji (porażka na wyjeździe 0:1 i wygrana u siebie 3:2).

Po 5 kolejkach PAOK jest na trzecim miejscu w lidze. Traci 2 punkty do Olympiakosu Pireus i "oczko" do AO Xanthi. Świderski do greckiego klubu trafił w styczniu tego roku. Ma na koncie już 10 goli i 2 asysty. Łącznie rozegrał 22 spotkania, ale tylko 7 razy wychodził w podstawowej jedenastce.

Czy Karol Świderski powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski?