The Championship: kolejny gol Grosickiego i pechowy remis Hull. Porażka ekipy Klicha, triumf drużyny Bielika

Kamil Grosicki wciąż w wysokiej formie. Polski skrzydłowy zdobył bramkę dla Hull City w meczu 9. kolejki The Championship z Cardiff City (2:2). Przegrało natomiast Leeds United Mateusza Klicha, które uległo Charlton Athletic 0:1.

Tomasz Rosiński
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki
Ekipa Hull nie przegrała w trzech ostatnich spotkaniach (2 remisy oraz 1 zwycięstwo) i w sobotę chciała przedłużyć swoją serię starć bez porażki, co jej się udało.

Jednak Tygrysy liczyły na więcej niż tylko punkt w potyczce z Cardiff. Tym bardziej, że gospodarze 2 "oczka" stracili w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy do siatki trafił Danny Ward i ustalił wynik tej batalii.

Natomiast Grosicki w 44. minucie otworzył wynik konfrontacji. Wówczas reprezentant Polski ładnie przymierzył z rzutu wolnego z około 30 metrów. To czwarty gol "Grosika" w ósmym występie w obecnym sezonie. Polak grał do 85. minuty zawodów.

Walczące o awans do Premier League Leeds dość niespodziewanie okazało się słabsze od beniaminka rozgrywek, Charlton Athletic (0:1), którego zawodnikiem jeszcze kilka miesięcy temu był Krystian Bielik. Pomocnik Klich rozegrał cały mecz.

W sobotę najwięcej powodów do radości miał wcześniej wspominany Bielik, gdyż jego Derby County pokonało przed własną publicznością Birmingham City 3:2. Polski środkowy obrońca zakończył pojedynek z żółtą kartką.

Starcie polskich bramkarzy, czyli Kamila Grabary (Huddersfield Town) i Bartosza Białkowskiego (Millwall FC), na remis (1:1).

Obecnie liderem The Championship jest West Bromwich Albion (19 pkt). Leeds (17 pkt) zajmuje 4. miejsce, Derby (11 pkt) jest 14., Hull (10 pkt) plasuje się na 15. lokacie, Millwall (10 pkt) jest na 17. pozycji, zaś Huddersfield (2 pkt) jest 23.