La Liga. Real Madryt - Osasuna Pampeluna: Brazylijczycy zapewnili Królewskim triumf i pozycję lidera

Brazylijscy piłkarze Vinicius Junior i Rodrygo Goes zapewnili Realowi Madryt zwycięstwo 2:0 z Osasuną Pampeluna w meczu 6. kolejki hiszpańskiej La Liga, a zarazem pozycję lidera rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Chociaż trener Zinedine Zidane dokonał kilku zmian w składzie swojego zespołu w porównaniu do wygranego 1:0 starcia z Sevilla FC (na ławce rezerwowych zasiedli między innymi Karim Benzema, Raphael VaraneJames Rodriguez czy Eden Hazard), to Real był faworytem środowej konfrontacji.

Przez dłuższy czas w pierwszej połowie na boisku wiało nudą. Co prawda Królewscy dłużej utrzymywali się przy piłce i lepiej operowali futbolówką, ale nic z tego nie wynikało.

Gospodarzom w zdobyciu gola mógł pomóc...obrońca gości Raul Navas, który był bliski kuriozalnego trafienia samobójczego. Jednak piłkę po jego zagraniu instynktownie odbił Ruben.

Zawodnicy Los Blancos cierpliwie czekali na swoją okazję do strzelenia gola, a ta nadeszła w 36. minucie. Wówczas Toni Kroos zagrał dokładne podanie do Viniciusa Juniora, który popisał się przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego w prawy, górny róg bramki przeciwnika. Tym samym Brazylijczyk w końcu przełamał się, gdyż po raz ostatni trafił do siatki 3 lutego 2019 roku w konfrontacji z Deportivo Alaves. Przed przerwą więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron odważniej zaatakowali podopieczni Zidane'a, a w 58. minucie Rubena po podaniu od Lucasa Vazqueza pokonał Luka Jović. Jednak VAR wykazał, że Serb w momencie zagrania był na minimalnej pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał.

W 72. minucie wejście smoka zaliczył 18-letni Rodrygo Goes (niespełna 60 sekund wcześniej zmienił Juniora), który wykorzystał znakomity cross od Casemiro i po wbiegnięciu z futbolówką w pole karne Osasuny uderzył celnie po długim roku.

Więcej nic ciekawego na murawie się nie wydarzyło i czwarty w sezonie komplet punktów Realu Madryt stał się faktem.

W sobotę (28 września) Królewscy zmierzą się w derbach stolicy Hiszpanii z Atletico. Początek batalii zaplanowano na godzinę 21:00, a transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1.