Bundesliga. Klasyfikacja strzelców: kapitalny Robert Lewandowski ucieka rywalom

9 goli po pięciu kolejkach ma na koncie Robert Lewandowski. Polski napastnik ustrzelił dublet w sobotnim meczu Bayernu Monachium z FC Koeln i odskoczył najgroźniejszym rywalom w walce o koronę najlepszego goleadora.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W kapitalnej dyspozycji na początku sezonu 2019/2020 jest Robert Lewandowski. Polak trafiał do siatki w każdej z pięciu kolejek i ma na koncie już 9 bramek! W ramach 5. serii spotkań Bayern Monachium pokonał 1.FC Koeln 4:0, a "Lewy" zdobył dwie pierwsze bramki.

Kapitan reprezentacji w 3. minucie dostał podanie od Joshuy Kimmicha, uderzył płasko, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Lewandowski, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił po uderzeniu głową. Przy tej sytuacji również asystował mu Kimmich. Co ciekawe, chwilę później Bawarczycy mieli rzut karny, ale do piłki nie podszedł nasz etatowy strzelec. Jedenastkę wykorzystał faulowany w "szesnastce" - Philippe Coutinho.

Lewandowski grał do 71. minuty, kiedy to został zmieniony przez Thomasa Muellera. Po jego zejściu do siatki trafił jeszcze Ivan Perisić.

Jeden z głównych rywali Lewandowskiego, Timo Werner, nie poprawił swojego strzeleckiego dorobku. Jego RB Lipsk wygrał na wyjeździe 3:0 z Werderem Brema, ale reprezentant Niemiec nie trafił do siatki i wciąż ma 5 goli na koncie.

Tyle trafień co Werner ma Paco Alcacer, który w ramach 5. kolejki dopiero zagra z Borussią Dortmund na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt (niedziela, godz. 18:00).

Lewandowski wywalczył koronę króla strzelców Bundesligi już czterokrotnie - w barwach Borussii Dortmund w sezonie 2013/2014 (20 goli), a po transferze do Bayernu w sezonach 2015/2016 (30), 2017/2018 (29) i 2018/2019 (22).

Najlepsi strzelcy Bundesligi sezonu 2019/2020 (z gwiazdką piłkarze, którzy jeszcze nie grali w ramach 5. kolejki):