PKO Ekstraklasa. Niepokonany Śląsk Wrocław: "Trzymamy dobrą passę"

Przerwę związaną z meczami reprezentacji piłkarze Śląska Wrocław spędzają na pozycji lidera PKO Ekstraklasy. Śląsk to jedyny klub w lidze, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki.

Artur Długosz
piłkarze Śląska Wrocław Getty Images / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Za nami już siedem kolejek sezonu 2019/2020 PKO Ekstraklasy. Po tych siedmiu spotkaniach w lidze jest tylko jedna drużyna, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. To Śląsk Wrocław, który w tabeli zajmuje pierwsze miejsce.

Piłkarze prowadzeni przez Vitezslava Lavickę wygrali cztery spotkania, a trzy zremisowali. Gdyby dodać do tego jeszcze końcówkę poprzedniego sezonu, to wychodzi na to, że zawodnicy WKS-u mają obecnie serię dwunastu meczów ligowych bez porażki. Złożyło się na nią osiem zwycięstw i cztery remisy.

- Nasza seria zaczęła się w tamtym sezonie, kontynuacja przez sparingi. Cały czas staraliśmy się zwyciężać. Ta mentalność zwycięzców była podtrzymywana. Dobrze, że udało nam się to dalej podtrzymać w ekstraklasie. Oby taka seria trwała jak najdłużej - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Jakub Łabojko.

Przerwę reprezentacyjną wrocławianie spędzają jaki lider PKO Ekstraklasy. - Patrząc przez pryzmat tamtego sezonu, przede wszystkim końcówki, na pewno taki spokój bardzo cieszy. Przede wszystkim cieszy to, że nie przegraliśmy w tym sezonie meczu. Trzymamy dobrą passę. Na pewno ta przerwa spędzona jest w lepszej atmosferze niż by była spędzona w zeszłym sezonie - komentował Łabojko.

Zielono-biało-czerwoni mogą też się w spokoju przygotowywać do kolejnego spotkania. - Wydaje mi się, że każdy trening powinien być taki sam, na takiej samej mobilizacji, ale wiadomo, głowa trochę jest czystsza. Inaczej możemy podchodzić do treningu pod takim względem, że można nabierać pewności siebie i myśleć o kolejnych meczach - powiedział pomocnik WKS-u.

W najbliższym meczu ligowym, w 8. kolejce, Śląsk Wrocław zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem. Spotkanie odbędzie się 15 września o godzinie 17:30.