II liga: Elana Toruń wyraźnie lepsza od Górnika Łęczna

Elana Toruń zaprezentowała się lepiej od Górnika Łęczna w meczu zamykającym 4. kolejkę II ligi i odniosła zasłużone zwycięstwo 3:1.

piłkarze Elany Toruń Newspix / Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: piłkarze Elany Toruń
Po dwóch kolejkach bez wygranej piłkarze obu drużyn musieli martwić się o to, żeby nie stracić kontaktu z ekipami tworzącymi czołówkę. Swoją sytuację w tabeli poprawiła Elana Toruń, która po porażkach z Błękitnymi i z Olimpią, spisała się lepiej i rozegrała spotkanie na swoich warunkach.

Elana rozpoczęła mecz aktywnie, ale miała problem ze stwarzaniem akcji groźnych dla Patryka Rojka. Silną bronią torunian były stałe fragmenty gry. W 22. minucie Patryk Urbański strzelił niecelnie z rzutu wolnego. Lepiej przymierzył w 24. minucie Mariusz Kryszak z rzutu karnego. Potężny strzał pomocnika dał Elanie prowadzenie 1:0. Jedenastka została podyktowana za faul Macieja Orłowskiego na Krzysztofie Kołodzieju.

Piłkarze ofensywni przyspieszyli i w kwadransie przed przerwą zdobyli dwa gole. Elana powiększyła prowadzenie na 2:0 dzięki Bartoszowi Bonieckiemu. Torunianie nie nacieszyli się wyższą zaliczką długo, ponieważ już minutę później Dominik Lewandowski strzelił na 1:2 po dośrodkowaniu Leandro. Górnik powiedział pierwsze i jak się później okazało, ostatnie słowo w meczu z Elaną.

Druga połowa nie była równie interesująca jak pierwsza. W kwadransie po przerwie atakował niemal wyłącznie Górnik, po czym w 63. minucie zamiast gola strzelić, to stracił. Damian Lenkiewicz wbiegł w pole karne, zwiódł dwóch przeciwników i pokonał Patryka Rojka strzałem po ziemi. To już był cios nokautujący dla Górnika, który nie potrafił niczym wyrazistym odpowiedzieć.

Elana wygrała drugi mecz w sezonie. Ma sześć punktów i przesunęła się w tabeli na 10. miejsce. Między innymi kosztem Górnika, który ma pięć "oczek" i w niedzielę poniósł pierwszą porażkę w rozgrywkach.

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:3 (1:2)
0:1 - Mariusz Kryszak (k.) 24'
0:2 - Bartosz Boniecki 34'
1:2 - Dominik Lewandowski 35'
1:3 - Damian Lenkiewicz 63'

Górnik: Patryk Rojek - Maciej Orłowski (66' Jakub Zagórski), Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Donatas Nakrosius, Igor Korczakowski (46' Krystian Wójcik) - Dominik Lewandowski (46' Paweł Wojciechowski), Marcin Stromecki, Aron Stasiak - Przemysław Banaszak (68' Michał Goliński)

Elana: Jakub Knut - Jan Andrzejewski, Michał Bierzało, Patryk Urbański, Adam Dobosz - Mariusz Kryszak (87' Hubert Kisiel), Wojciech Onsorge - Damian Lenkiewicz (77' Bartosz Machaj), Krzysztof Kołodziej (70' Przemysław Mycan), Dominik Kościelniak - Bartosz Boniecki (66' Kacper Jóźwicki)

Żółte kartki: Midzierski (Górnik) oraz Onsorge, Lenkiewicz (Elana)

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy oba kluby będą w górnej połowie tabeli po rundzie jesiennej?