PKO Ekstraklasa. Śląsk - Cracovia. "To jest w ogóle niepojęte". Zobacz zwycięskiego gola Cholewiaka (wideo)

Rezerwowy Mateusz Cholewiak w meczu PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Cracovia (2:1) zaliczył prawdziwe "wejście smoka". W 87. minucie zawodnik przejął piłkę na połowie Śląska i... zapewnił gospodarzom cenne zwycięstwo.

Piotr Bobakowski
piłkarze Śląska Wrocław PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
"Cholewiaaaak, o Matko Boska! Przecież to jest w ogóle niepojęte" - taki komentarz do bramki na 2:1 w sobotnim meczu PKO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i Cracovią (wynik 2:1 - WIĘCEJ TUTAJ) zamieszczono na koncie na Twitterze wrocławskiego zespołu.

Bohaterem Śląska został Mateusz Cholewiak, który wszedł na boisko w 74. minucie za Lubambo Musondę. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry 29-letni pomocnik przeprowadził akcję, o której długo będzie się mówiło we Wrocławiu.

ZOBACZ: PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Cracovia. Michał Probierz: Styl? Gram tak, żeby wygrać >>

Cholewiak przejął piłkę na własnej połowie, po czym kopnął ją w kierunku bramki przeciwnika. Sprintem wyprzedził jednego z rywali, kolejnego minął zwodem i z ok. 20 metrów popisał się strzałem, którego nie powstydziliby się Leo Messi czy Cristiano Ronaldo.

Piłka po uderzeniu rezerwowego Śląska wpadła w okienku bramki strzeżonej przez Michala Peskovicia. "Gol stadiony świata" - mówią o tak efektownych trafieniach kibice futbolu.