ICC. Przeciętne noty Wojciecha Szczęsnego. "Mógł zareagować przy drugiej bramce"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Atletico Madryt pokonało Juventus Turyn 2:1 w sparingu. Wojciech Szczęsny dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki i znalazło to odzwierciedlenie w pomeczowych notach.

Pierwsze skrzypce w Atletico Madryt  grał Joao Felix. W rozgrywanym w Sztokholmie starciu strzelił gola, akurat w czasie, kiedy w bramce Juventusu Turyn stał Wojciech Szczęsny. Pierwsza bramka padła po trafieniu Thomasa Lemara w 24. minucie, a w 33. gola zdobył wspomniany Portugalczyk.

Wojciech Szczęsny na boisku spędził 59 minut. Serwis Calciomerato.com uznał, że nie był on jednak winien stratom i ocenił go na 6. Dokładnie taką samą notę otrzymał Gianluigi Buffon.

Podobnego zdania byli dziennikarze juventusnews24.com, choć zwrócili uwagę na to, że nie zanotował żadnych nadzwyczajnych interwencji, oceniono go jednak na "szóstkę".

Portal ilbianconero.com ocenił, że Szczęsny spisał się słabiej od Buffona i przyznał im odpowiednio 5,5 oraz 6. Podobną notę Polakowi wystawił serwis goal.com.

Według spazioj.it, polski golkiper mógł zachować się inaczej przy strzale Joao Felixa. "Przy okazji drugiej bramki mógł przewidzieć strzał" - czytamy. Otrzymał jednak ocenę 6.

Nieco bardziej szczegółowo występ Szczęsnego opisał mediaset.it, przyznając mu notę 5,5. "Najpierw został uratowany przez Alexa Sandro po strzale Koke. Nie był winny bramki Lemara, ale po strzale Felixa był nieco zaskoczony" - czytamy. Taką samą ocenę polskiemu bramkarzowi wystawił serwis sportface.it.

Czy Wojciech Szczęsny zanotuje w Juventusie lepszy sezon od poprzedniego?