Premier League. Tottenham - AstonVilla: zabójcza końcówka gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Conor Hourihane (z lewej) i Tanguy Ndombele (z prawej)

Tottenham długo przegrywał z Aston Villą. Gospodarze dopiero w końcówce przełamali obronę beniaminka i zdobywając trzy gole wygrali 3:1.

Długo wiele wskazywało na to, że Tottenham już w pierwszym meczu sezonu zgubi punkty. Gospodarze dopiero w końcówce udowodnili swoją wyższość.

Koguty w potyczce z beniaminkiem Aston Villą mogły objąć prowadzenie w 5. minucie. Wówczas strzał głową Lucasa Moury kapitalnie obronił Tom Heaton. Riposta gości przyszła cztery minuty później. Dalekie dogranie do Johnego McGinna, który poradził sobie z dwójką obrońców i pokonał Hugo Llorisa.

Przegrywając gospodarze zaatakowali, ale długo nie potrafili stworzyć sobie dobrej okazji na wyrównanie. Chwilę przed przerwą tuż ponad bramką z sześciu metrów główkował Harry Kane.

Po zmianie stron wciąż atakował Tottenham. Pięć minut po przerwie Moussa Sissoko będąc kilka metrów od bramki nie potrafił pokonać Heatona uderzając niecelnie.

Gospodarze do remisu doprowadzili w 73. minucie. Przed bramką gości powstało ogromne zamieszanie. Heaton obronił jeden ze strzałów, jednak przy precyzyjnym uderzeniu Tanguya Ndombele sprzed pola karnego nie miał szans.

Tottenham po wyrównującym trafieniu szukał zwycięskiego gola. Zdobył go na cztery minuty przed końcem Kane. Goście źle wyprowadzili piłkę, przejęli ją gospodarze. Po strzale i rykoszecie futbolówka spadła pod nogi napastnika, który w sytuacji sam na sam pokonał Heatona. W doliczonym czasie Kane dobił beniaminka precyzyjnie uderzając z linii pola karnego.

Tottenham Hotspur - Aston Villa 3:1 (0:1) 0:1 - McGinn 9' 1:1 - Ndombele 73' 2:1 - Kane 86' 3:1 - Kane 90+1'

Tottenham: Hugo Lloris - Danny Rose, Toby Alderweireld, Davinson Sanchez, Kyle Walker-Peters - Harry Winks (64' Christian Eriksen), Erik Lamela (88' Georges-Kevin Nkoudou), Moussa Sissoko, Tanguy Ndombele (90+2' Oliver Skipp) - Harry Kane, Lucas Moura.

Aston Villa: Tom Heaton - Neil Taylor, Bjoern Engels, Ahmed El Mohamady, Tyrone Mings - John McGinn - Jack Grealish, Conor Hourihane (82' Douglas Luiz), Trezeguet (59' Jota), Anwar El Ghazi- Wesley (74' Jonathan Kodjia).

Żółta kartka: Lamela (Tottenham).

Sędzia: Chris Kavanagh.