Sparing. Fortuna Duesseldorf wygrała 15:1. Dawid Kownacki nie grał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

W ostatnim meczu sparingowym przed startem sezonu Fortuna Duesseldorf wygrała z amatorskim VfL Benrath aż 15:1. Na boisku nie pojawił się napastnik zespołu z Bundesligi, Dawid Kownacki.

Dla Fortuny Duesseldorf był to ostatni sprawdzian formy przed meczem I rundy Pucharu Niemiec, w którym zespół ten zmierzy się z V-ligowym FC 08 Willingen. Trener Fortuny dał szansę gry wielu młodym zawodnikom, którzy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w starciu z amatorskim VfL Benrath.

Klub ten to etatowy rywal Fortuny w przedsezonowych meczach sparingowych. W przeszłości z klubem tym wygrywała 18:0 i 13:0. Tym razem VfL Benrath zdobyło gola, co jak opisuje rp-online.de, było fetowane niczym zdobycie mistrzowskiego tytułu. Na boisku dzieliła i rządziła jednak Fortuna.

Cztery bramki dla Fortuny strzelił Aymen Barkok. 21-latek w dziewięć minut skompletował hat-tricka. Trzy gole na swoim koncie zapisał Rouwen Hennings, a po dwa razy bramkarza rywali pokonywali Bernhard Tekpetey i Nana Opoku Ampomah. Na boisku zabrakło Dawida Kownackiego.

VfL Benrath - Fortuna Duesseldorf 1:15 (1:7) 0:1 - Hennings 4' 0:2 - Tekpetey 14' 0:3 - Ampomah 16' 0:4 - Hennings 19' 1:4 - ? 21' 1:5 - Ampomah 24' 1:6 - Hennings 35' 1:7 - Tekpetey 40' 1:8 - Thommy 54' 1:9 - Giesselmann 55' 1:10 - Barkok 56' 1:11 - Barkok 60' 1:12 - Barkok 65' 1:13 - Appelkamp 66' 1:14 - Ofori 81' 1:15 - Barkok 83'